Talagani sūris su uogiene Kretos tavernoje

Talagani sūris su uogiene. Kreta, Graikija | Mano Kreta

„Atsipjauk šiek tiek kepto sūrio kartu su duonele, kuri padėta po juo. Pasiimk pomidoriuką ir būtinai – iš tų pačių pomidoriukų padarytos uogienės, ji štai – šalia atskiroje lėkštelėje. Tu net neįsivaizduoji, kaip talagani sūris tinka su tais pomidoriukais ir jų uogiene!“ – tokią paskaitą neseniai atskaitė vienos gurmaniškai kaimiškos Kretos tavernos savininkė, prieš tai įkalbėjusi užsakyti jos paruošto talagani sūrio. Jis gal kiek panašus į daug kam pažįstamą kiprietišką halumį, bet kepamas visiškai nepraranda savo formos.

Talagani sūrio tėvyne laikomas Mesinios regionas pietvakarių Peloponese (pietinė žemyninės Graikijos dalis), sūris dažniausiai gaminamas iš avies pieno, kartais – maišant avies ir ožkos pieną. Retai valgomas grynas, kur kas dažniau jis kepamas ant grotelių arba ant aliejaus keptuvėje. Apkepus pasikeičia jo tekstūra ir skonis, kuris užburia kiekvieną graikiškų užkandukų gerbėją.

Buvau ne kartą ragavęs talagani sūrio su salotomis ir visokiais gėrimais, bet pirmąkart supratau, kaip jis tinka prie vynuoginių pomidorų ir… iš jų padarytos uogienės! Iš arčiau apžiūrėti uogienę galite čia: https://goo.gl/y12ErB. O norint jos paragauti su talagani sūriu, kreipkitės į MANO KRETĄ: į asmeninės ekskursijos maršrutą mielai įtrauksiu viešnagę pomidorinėje tavernoje.


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale rasite daugiau straipsnių bei nuorodų apie gastronominius atradimus Kretoje ir Graikijoje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti dėl tradicinių Kretos ir Graikijos valgių, susisiekite tiesiogiai – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.