Straipsniai apie Kretą. Interviu, vaizdo reportažai

Audriaus ir jo kolegų žurnalistų paruošti straipsniai, interviu, vaizdo reportažai apie Kretą. Pirmai pažinčiai su Kreta ir mūsų veikla didžiausioje Graikijos saloje.


2022 metų straipsniai ir televizijos laidos apie Kretą ir Santorinį

Mes tapome televizijos kelionių žaidimo „Lietuvis pas lietuvį“ herojais: TV3 televizija Lietuvoje mūsų pasakojimus apie Kretą ir Santorinį transliavo 2022 metų kovo mėnesį. Laidų įrašus galite pažiūrėti per „TV3 play“:

Prieš pasirodant TV3 laidoms „Lietuvis pas lietuvį“ kovo pradžioje su mumis susisiekė portalo tv3.lt žurnalistė Laura Bilinskaitė, norėdama padaryti įvadą televiziniams pasakojimams.
■ Straipsnį „Lietuvių šeima išvažiavo gyventi į Kretą: atskleidė, kas ten kitaip“ rasite čia >>


2021 metų radijo laidos, interviu, straipsniai

Vytaras Radzevičius prasidedant žiemai pasikvietė į LRT radijo laidą „Pasaulio puodai“ papasakoti apie kretiečių mitybos įpročius mūsų naujo projekto „Kretos Skoniai“ kontekste.
■ Radijo laidos „Pasaulio puodai. Kretos paslaptys, stebuklai ir virtuvė su žurnalistu Audriumi Morkūnu“ įrašo klausykitės čia >>

2021 m. rugsėjį Kretoje įvykus ganėtinai stipriam 5,8 balo pagal Richterio skalę žemės drebėjimui, į mus kreipėsi kolegos žurnalistai iš Lietuvos. Jų užrašytus pasakojimus skaitykite:

Apie pandeminio atostogų sezono niuansus besibaigiant 2021-ųjų balandžiui išsiklausinėjo 15min.lt rubrikos „Pasaulis kišenėje“ redaktorė Indrė Bungardaitė.
■ Straipsnį „Graikija jau atsivėrė, bet ar jau verta keliauti?“ rasite čia >>

Startavus mūsų naujam gastronominiam projektui „Kretos skoniai“ apie kretietiškos virtuvės paslaptis daugiau nusprendė sužinoti „Dienos“ grupės žurnalistė Aida Valinskienė: jos straipsnis dienraščiuose „Klaipėda“, „Kauno diena“ ir portale diena.t pasirodė 2021-ųjų balandžio viduryje.
■ Straipsnį „Kretos salos patiekalai – maistas kūnui ir sielai“ su kretietiškų patiekalų receptais rasite čia >>

Apie atostogas Kretoje ir Graikijoje Covid-19 pandemijos sūkuryje pakalbinęs kolega žurnalistas Aidas Žiliukas savo pastebėjimus kovo pabaigoje publikavo 15min.lt portale.
■ Straipsnį „Lietuviai į Kretą vyko net griežčiausio karantino metu: neišgąsdino nei sudėtinga kelionė, nei ribojimai“ rasite čia >>

„Laba diena, Lietuva“ – tariau iš Kretos LRT žiūrovams 2021 metų kovo viduryje. Kolegė žurnalistė Rasa Tapinienė susisiekė tiesiogiai pabendrauti apie pasiruošimą naujam turizmo sezonui.
■ Interviu pavadinimu „Graikija turizmo sektoriaus darbuotojus skiepys prioritetine tvarka, keliautojai testuotis galės nemokamai“ įrašą žiūrėkite čia >>


2020 metų interviu ir straipsniai

„Tikrasis kretiečių gyvenimas – ne prie viešbučių ir jūros,“ – taip savo pasakojimą apie Kretą pradėjo 15min.lt videožurnalistas Lukrecijus Tubys, kuriam parodžiau dalelę MANO KRETOS. Po susitikimo su Lukrecijumi 2020-ųjų vasarą gimė iškalbingas vaizdo reportažas ir straipsnis.
■ Vaizdų kupiną pasakojimą „Kreta be „viskas įskaičiuota“: savitas gyvenimo būdas, tūkstantmečiai alyvmedžiai ir kretiškis lietuviškame žurnale“ rasite čia >>

2020-ųjų rudenį dėl Covid-19 pandemijos Graikijai paskelbus antrąjį griežtą karantiną jo sąlygos nustebino LRT.lt žurnalistę Ugnę Jonaitytę, kuri susisiekė daugiau sužinoti apie situaciją Kretoje ir Graikijoje.
■ Straipsnį „Kol Lietuvoje prekybos centrai netuštėja, graikai išgyvena be naujų pirkinių: Kretoje įsikūręs lietuvis palygino priemonių griežtumą“ rasite čia >>

TV žurnalistė Nemira Pumprickaitė 2020 metų vasaros pabaigoje susisiekė dėl interviu LRT televizijos laidai „Savaitė“ – ji norėjo sužinoti apie atostogų sezono niuansus.
■ Interviu „Kreta vis dar tikisi sulaukti turistų: saloje koronaviruso situacija – stabli“ žiūrėkite čia >>

Interviu portalui diena.lt įsibėgėjus 2020-ųjų atostogų sezonui teko duoti labai neįprastomis sąlygomis – plaukiant iš Kretos į Santorinį. Pokalbį vidury Kretos jūros užrašė žurnalistė Aida Valinskienė
■ Interviu „A. A. Morkūnas: šiemet reikėtų nusiteikti kiek kitokioms atostogoms Kretoje“ skaitykite čia >>

2020 metų kovą prasidėjus Covid-19 pandemijai, kurios plitimą šalies viduje sėkmingai suvaldė Graikijos vyriausybė, pasirodė pirmieji mano straipsniai apie Covid-19 situaciją Kretoje ir Graikijoje. Portalas delfi.lt publikavo išsamiausią apžvalgą.
■ Straipsnį „Graikijos kova su koronavirusu stebina pasaulį: demonstruoja įspūdingus rodiklius ir ramybę“ rasite čia >>


2019 metų vaizdo reportažai, straipsniai, interviu

Apie MANO KRETĄ – lietuviškame „Youtube“ kanale „Svajojau su tavim pasikalbėti“. Dviejų televizijos profesionalų – žurnalistės Daivos Budrienės ir jos vyro TV operatoriaus Antano Budrio – 4K formatu nufilmuotas videopasakojimas, kurį jie sukūrė viešnagės Kretoje metu 2019 metų rudenį.
„Svajojau su tavim pasikalbėti“ videopasakojimą žiūrėkite čia >>
​​
„15min.lt rubrikoje „Gyvenimas“ turiu ciklą „Gyvenu, kaip noriu“ ir jam ieškau pašnekovų – žmonių, vieną dieną dėl įvairių priežasčių pakeitusių savo gyvenimus“, – parašė man kolegė žurnalistė Indrė Pepcevičiūtė, su kuria bendraujant gimė pasakojimas apie mane ir MANO KRETĄ, publikuotas 15min.lt portale 2019 m. pradžioje.
■ Straipsnį „Kretoje gidaujantis Audrius: „Pasitikėjimas čia svarbesnis už bet kokią rašytinę sutartį“ rasite čia >>


2018 metų straipsniai apie „Mano Kretą“

Perėmęs Lietuvos ambasadoriaus Graikijoje Rolando Kačinsko iniciatyvą 2018 metų lapkritį kartu suorganizavome Graikijos ir Kipro lietuvių sąskrydį Kretoje. Apie jį plačiau paprašė papasakoti žurnalo „Pasaulio lietuvis“ vyr. redaktorė Evelina Kislych-Šochienė. Interviu apie Kretą ir Kretos lietuvius buvo išspausdintas 2019 m. sausio „Pasaulio lietuvio“ numeryje (2019 m. Nr. 1).
■ Straipsnį „Kreta – Lietuva: niekas kitas taip nesuartina valstybių kaip žmogiškieji tiltai“ rasite čia >>

2018 m. gegužę žurnalui „Panelė“ straipsnį apie paneliškas atostogas rengdama kolegė žurnalistė Agnė Vareikaitė nepamiršo Kretos ir kreipėsi į mane patarimų. Surašiau. Ji juos perkėlė į vasarai skirtą „Panelės“ numerį (2018 m. Nr. 2).
■ Straipsnį „Nepamirštamos vasaros atostogos su draugėmis: 4 kryptys“ pristatau čia >>


Moteris Menas gyventi Kretos dietos beieškant. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Žurnalas „Moteris”, straipsnis „Kretos dietos beieškant”. Kreta, Graikija | Mano Kreta

2017 metų straipsniai ir interviu

„Labai norime prisidėti prie to, kad dar daugiau lietuvių pažintų Kretą“, – 2017 metų vasarą man parašė savaitraščio „Savaitė“ žurnalistė Ivona Jaroslavcevienė. Iniciatyva virto produktyviu bendravimu, kurio santrauka buvo išspausdinta interviu forma „Savaitės“ rugsėjo 14 d. numeryje, Nr. 37.
■ Straipsnį „Lietuvis Kretos salą vadina sava“ rasite čia >>

Apie Kretą kaip vaikščiotojų pėsčiomis rojų 2017-ųjų pavasarį papasakojau žurnalo „Cosmopolitan“ lietuviško leidimo vyriausiajai redaktorei Violetai Kalikauskienei, kuri mano pastebėjimus perdavė žurnalo skaitytojoms straipsnyje „Kur kojos veda“. Jis buvo išspausdintas „Cosmopolitan“ birželio numeryje, Nr. 225.
■ Straipsnį „Kur kojos veda“ pristatau čia >>

Aktorės Nijolės Narmontaitės paskatinta 2017-ųjų pavasarį į mane kreipėsi žurnalo „Šeimininkė“ žurnalistė Rita Šemelytė. Sėkmingai bendradarbiaujant gegužės viduryje žurnalo 19 numeryje rubrikoje „Kelionių geografija“ pasirodė jos straipsnis apie Kretą. „Šeimininkės“ redakcija mielai pasidalino jo puslapiais ir leido publikuoti jį internete.
■ Straipsnį „Lietuvių svajonių sala – Kreta“ rasite čia >>

2017-ųjų pavasarį Kretoje viešėjusi ir su manimi kaip asmeniniu gidu keliavusi aktorė Nijolė Narmontaitė aprašė savo įspūdžius žurnale „Kelionės ir pramogos“. Jos straipsnis išspausdintas žurnalo 2017 m. birželio-liepos numeryje (178).
■ Straipsnį „Kreta, kitaip tariant Kr@“ pristatau čia >>

​2017 m. vasario mėnesį lankantis Lietuvoje į mane kreipėsi žurnalo „Žmonės“ vyriausioji redaktorė Daina Žemaitytė, kviesdama papasakoti apie gyvenimą Kretoje. Žurnalistės Simonos Jansonaitės straipsnis buvo išspausdintas kovo 2 d. žurnalo „Žmonės“ numeryje, Nr. 9 (698), vėliau jis publikuotas ir zmones.lt portale.
■ Straipsnį „Jo Kreta“ rasite čia >>


2014 – 2016 metų straipsniai apie Kretą

2015-ųjų pavasarį į mane kreipėsi elektroninio žurnalo „Duonos ir žaidimų“ kūrėja Jurgita Vaskel, prašydama išsamiau papasakoti apie Kretą. Esu dėkingas jai už smalsumą ir įdomius klausimus, kuriuos su atsakymais ji sudėjo į vasaros (Nr. 3) elektroninio žurnalo „Duonos ir žaidimų“ 12-27 psl.
■ Interviu „Visa mano Kreta“ rasite čia >>

Bendradarbiaujant su žurnalo „Moteris“ kolektyvu gimė idėja parašyti straipsnį apie Kretos dietą, kuri yra garsiosios Viduržemio jūros dietos pagrindas. Straipsnis išspausdintas 2014 metų lapkričio žurnalo „Moteris“ numeryje (Nr. 753), vėliau jis pasirodė ir moteris.lt portale.
■ Straipsnį „Kretos dietos beieškant“ rasite čia >>

Žurnalo „Moteris“ vyriausioji redaktorės Gražinos Michnevičiūtės prašymu detaliai aprašiau vienos savaitės maršrutą vakarinėje Kretoje, straipsnis išspausdintas 2014 metų rugpjūčio žurnalo „Moteris“ numeryje (Nr. 750), vėliau pasirodė ir moteris.lt portale (deja, internetinė versija sudarkyta keistos redaktūros, yra klaidų vietovardžiuose).
■ Straipsnį „Nereali savaitė prie Baltųjų kalnų“ rasite čia >>


Nereali savaitė šalia Baltųjų kalnų. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Žurnalas „Moteris”, straipsnis „Nereali savaitė šalia Baltųjų kalnų”. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Knygos apie Kretą

Savo asmeninėje bibliotekoje renku lietuvių kalba išleistas knygas apie Kretą ir Graikiją. Dalį iš jų pristačiau feisbuko puslapio MANO KRETA atskirame albume, kurį pildau vos tik į rankas patenka nauja knyga, atitinkanti tematiką.
■ Knygų apie Kretą ir Graikiją lietuvių kalba sąrašą rasite čia >>

„Kreta – tai ne sala, tai sielos būsena“, – yra pasakęs žymiausias Graikijos rašytojas, tikras kretietis Nikos Kazantzakis. Todėl norint pradėti pažintį su Kreta, pirmiausia rekomenduoju perskaityti garsiausią jo romaną „Graikas Zorba“, kurio citatas panaudojau ir šios svetainės puslapiuose.
■ Apie romaną GRAIKAS ZORBA skaitykite čia >>

„Džiaugsmai, kurių aš patiriu, – dideli, visų pirma todėl, kad jie labai paprasti. Jie susideda iš amžinųjų elementų: tyras oras, jūra, kvietinė duona, o vakarais sėdi šalia manęs toks savotiškas Sinbadas jūreivis ir pasakoja, o aš klausausi jo ir jaučiuosi devintam danguj. Kartais, kai jam pritrūksta žodžių, jis pakyla ir pagauna šokti. O kai išsišoka, pasiima savo santurį, pasideda ant kelių ir pradeda skambinti.”

– Iš Niko Kazantzakio romano „Graikas Zorba“.
Vertė Adomas Druktenis (Vaga, Vilnius, 1978)

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.