Ar taip galima?

Pietūs tavernoje. Žaliosios salotos. Graikija | Mano Kreta | Kretos Skoniai
Pietūs tavernoje. Žaliosios salotos. Graikija | Mano Kreta | Kretos Skoniai

Ar taip galima Lietuvoje? 🤔 Mane domina ne konkretūs patiekalai, o jų užsakymo principas. Prieš išvykdami iš Meteoros papėdėje esančios Kastraki gyvenvietės su Jurgita užsukome į vietinę taverną.

– Norėtume paprasto maisto: tiesiog kiaušinienės ir salotų – ar galite pagaminti? – paklausiau po Graikijoje įprastinio pasisveikinimo ritualo.

– Mūsų valgiaraštyje kiaušinienės nėra, bet iškepsim, – nusišypsojo padavėjas susižvalgęs su čia pat, virtuvėje, produktus dėliojančia moterimi (gali būti, kad su savo mama). – Kokios kiaušinienės norėtumėt? Su pomidorais, paprikom, kalakutiena?

– O galite su bulvėm?

– Be abejo, galim. Jokių kitų daržovių nepridėti? Nei pomidorų, nei paprikos?

– Šiek tiek paprikos.

– Gerai. O kokių salotų norėsite? Kaimiškų?

– Ne, geriau žalių. Bet be svogūnų.

– Salotų lapai, gražgarstės, agurkai, jie juk irgi žali, – šypteli padavėjas.

– Taip, tinka viskas, kas žalia. Tik be svogūnų, – pratęsiu jo mintį.

– Duonos paskrudint?

– Taip, bet nedaug. O galit apkepti cukinijų?

– Galim, – po akimirkos atsako vaikinas gavęs nebylų pritarimą iš mūsų pokalbį stebinčios moters virtuvėje.

Pietūs tavernoje. Graikija | Mano Kreta | Kretos Skoniai
Pietūs tavernoje. Graikija | Mano Kreta | Kretos Skoniai

Viskas taip paprasta. Jokių valgiaraščio studijų. Tiesiog pokalbis – ir po po kelių minučių paprastas skanus naminis maistas atsiduria ant stalo 🥗 Ar įmanoma šitaip užsakyti maistą Lietuvoje? Kurioje nors užeigoje tiesiog paprašyti, kad pagamintų kažko elementaraus ir paprasto – to, ko nori tu, o ne tai, kas surašyta valgiaraštyje? Jei galima, būčiau labai dėkingas, kad pasidalintumėt tokių vietų pavadinimais, adresais ar nuorodomis.

Skanaus ketvirtadienio linkėjimai nuo keliautojų #tarpKretosLietuvos🇬🇷🇱🇹

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.