Retimnas (Rethymno) – vienas gražiausių miestų Kretoje

Rimondi venecijietiškas fontanas Retimnas (Rethymno), Kreta, Graikija | Mano Kreta

Daug kas sako, kad trečias pagal dydį Kretos miestas Retimnas (Rethymno) – tai sumažinta Chanios kopija. Taip, iš pirmo žvilgsnio Retimno senamiestis palieka tokį įspūdį, bet akylesnis architektūra besidomintis keleivis greitai pastebi, kad Retimne venecijietiškas paveldas persipina su Renesanso epochos įtaka, o taip pat – su vėlesniuoju Osmanų imperijos palikimu, o jaukių gatvių labirintas tiesiog įtraukia savo magiška atmosfera.

Trečias pagal dydį Kretos miestas ir yra vienas gražiausių Graikijos miestų, vasaros laikotarpiu pritraukiantis įvairių turistų.

Retimnas (Rethymno) didžiuojasi išlikusiu senamiesčiu. Čia jaučiama anksčiau gyvenusių graikų aristokratų, ir pabėgėlių armėnų, ir mieste gyvenusių žydų įtaka. Senamiesčio gatvelėmis reikia vaikščioti iš lėto, atkreipiant dėmesį į archiektūrines detales. Jos atskleidžia spalvingą miesto istoriją, kurią šiais laikais šviežiomis idėjomis pildo Graikijos ir kitų šalių jaunimas. Prie Retimno yra įsikūrę didieji Kretos universiteto rūmai, tad mieste nuolat juntamas veržlus studentiškas šurmulys. Lankomiausi objektai Retimne:

Retimnas (Rethymno) – lankytinos vietos

• Venecijietiškas fortas

Retimno gyventojai jį vis dar vadina itališka maniera – „La Fortezza“, nes fortas pastatytas Venecijos Respublikos valdymo laiku – 1573 metais siekiant apsaugoti miestą nuo osmanų užpuolimų. Jis stūkso vakarinėje miesto dalyje ant Paleokastro kalvos.

Teritorijos viduje galima pamatyti išlikusias gynybines sienas, šaudmenų sandėlius, karinius pastatus. Vienas įdomiausių forto pastatų – venecijietiška švento Mikalojaus bažnyčia vėliau tapusi Sultono Ibraimo Han mečete: šiais laikais joje eksponuojamos parodos, vedami renginiai. Kiekvieną vasarą tvirtovėje yra organizuojami muzikos festivaliai. Fortas – viena romantiškiausių vietų mieste stebėti saulėlydį.

• Egiptietiškas švyturys

Vienas garsiausių Retimno paminklų yra Egiptietiškas švyturys venecijietiško uosto centre. Skirtingi švyturio ir uosto pavadinimai skamba kiek keistai, tačiau švyturys buvo pastatytas Osmanų valdymo laikais 1830 metais, kai sala buvo perduota Egiptui. Spėjama, kad toje pačioje vietoje jau buvo venecijiečių statytas švyturys – panašus į tokį, koks išliko Chanijoje.

• Venecijietiškas uostas

Uostas jau buvo įkurtas Bizantijos imperijos laikotarpiu, tačiau suklestėjo valdant venecijiečiams: XIV amžiuje jie atliko uosto rekonstrukciją. Šiuo metu tai nedidukė prieplauka, kurioje pagrindinis judėjimas vyksta prasidėjus turizmo sezonui.

• „Guora“ didieji miesto vartai

Venecijiečių valdymo laikotarpiu buvęs vienas iš įėjimų į miestą. Dabar tai vienas iš nedaugelio gynybinės sienos fragmentų, išlikusių iki šių dienų.

• Rimondi Fontanas

Jį rasite pačiame miesto centre, Petychaki aikštėje. Buvo pastatytas 1626 m. venecijiečių gubernatoriaus Rimondi užsakymu, siekiant užtikrinti miestui geriamo vandens tiekimą. Fontaną puošia korintinio stiliaus kolonos ir trys liūtai, iš kurių nasrų teka vanduo.

• Neratze mečetė

Buvusi katalikų bažnyčia miesto centre: viena iš jos koplyčių buvo pastatyta apie 1527-uosius, o 1600 metais maldos namus įkūrė vienuoliai augustinai. 1657-aisiais turkai okupavę miestą bažnyčią pavertė mečete, dedikuota Gazi Huseinui Pašai, o koplyčią pavertė medrese. Šiuo metu patalpos priklauso miesto konservatorijai, čia vyksta koncertai.

​• Saldėsiai iš rankų darbo filo tešlos – Retimnas (Rethymno) didžiuojasi gurmanišku palikimu

Smalsiausi Retimno senamiesčio gatvelių tyrinėtojai būtinai atranda miesto legenda tapusį poną Jorhą, kuris jau daugelį metų rankomis gamina tradicinės filo tešlos popieriaus plonumo lakštus, iš kurių vėliau kuriami tradiciniai graikiški saldėsiai. Jorho manufaktūroje galima pamatyti tešlos gamybos procesą, įrankius, didžiulius 3 x 4 m darbo stalus ant kurių džiūsta tešlos lakštai. Galima nusipirkti saldumynų, paprastai jie leidžia padaryti kelias nuotraukas.

​• Retimnas (Rethymno): muziejai ir prekybinės gatvės

Lankantis mieste rekomenduočiau susirasti ir aplankyti Liaudies buities ir amatų muziejų, kuris įkurtas XVII amžiaus venecijietiškame name, Retimno archeologijos muziejų, kretietiškos lyros dirbtuves. Suvenyrų, drabužių, dailės ir juvelyrikos parduotuvių rasite Arkadiou ir Ethnikis Antisaseos gatvėse. Ieškantys odos gaminių turėtų užsukti į Arabatzoglou gatvelę.

Dauguma Retimno gyventojams skirtų parduotuvių ir vaistinių atidarytos pirmadieniais, trečiadieniais ir šeštadieniais nuo 9–10 iki 15 val., o antradieniais, ketvirtadieniais ir penktadieniais – taip pat ir vakarais nuo 17 iki 21 val. Sekmadieniais jos uždarytos. Turistinių prekių, suvenyrų, kioskai ir mažos vietinės parduotuvėlės turizmo sezono metu paprastai dirba kasdien, visą dieną.

MANO KRETOS pasiūlymas

Jei domitės muzika ir muzikos instrumentais, surengsiu Jums ekskursiją į kretietiškos lyros bei kitų tautinių muzikos instrumentų muziejų Retimno mieste. Lankytinas ir įdomias Retimno vietas pateikiu ir maršrutuose išsinuomotu automobiliu. Pasirinkite kurį variantą renkatės, spauskite oranžinį mygtuką:

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.