Arkadi (Arkadijaus) vienuolynas – kretiečių laisvės simbolis

Arkadi vienuolynas, Kreta, Graikija | Mano Kreta

Lygumoje tarp senųjų ąžuolų ir pušų giraičių, alyvmedžių ir vynmedžių sodų stūksantis Arkadi (Arkadijaus) vienuolynas yra tapęs kretiečių laisvės simboliu.

Tiksli vienuolyno įkūrimo data nėra žinoma, tačiau manoma, kad jį XII amžiuje įkūrė Bizantijos imperatorius Arkadijus. Pagal kitą versiją, pavadinimas duotas vienuolio Arkadijaus vardu, kuris pirmasis įkūrė šį vienuolyną.

Pirmoji pastayta vienuolyno cerkvė buvo skirta Šventąjam Konstantinui, jos pastato detalės dar išlikusios šiaurės vakarinėje vienuolyno teritorijos dalyje.

Osmanų okupacijos laikais vienuolynas vadintas Canli Manastir (t. y. veikiantis vienuolynas), kadangi Arkadi (Arkadijaus) vienuolynas buvo vienintelis Kretoje, turėjęs teisę skambinti varpais.

Arkadi (Arkadijaus) vienuolynas – kretiečių laisvės simbolis

Būtent čia prasidėjo garsusis 1866 metų kretiečių sukilimas prieš Osmanų imperijos okupaciją. Tačiau turkai metė milžiniškas pajėgas sukilimui malšinti ir galiausiai apsupo Arkadi vienuolyną. Jame buvo užsibarikadavę 260 ginkluotų vyrų ir apie 700 moterų bei vaikų. Aplink vienuolyno sienas buvos sutelkta net 15 tūkst. osmanų kariuomenė. Per 1866 m. lapkričio 7 d. šturmą žiauriai išžudė tarp Arkadi sienų pasislėpusius kretiečius. Dalis moterų su vaikais žuvo susprogus vienuolyno ginklų sandėliui.

Tragedija į Graikijos istoriją įėjo Arkadi genocido pavadinimu ir tapo vienu iš lemiamų veiksnių kovoje už Kretos laisvę. Iki šių dienų Arkadi vienuoliai saugo tragedijos atminimą tuo pačiu supažindinami svečius su kur kas gilesne tūkstančio metų vienuolyno istorija.

Kaip atvykti?

​​Arkadi vienuolyną paprasta pasiekti iš Retimno miesto ir šalia jo esančių kurortų su turistiniais traukinukais, viešuoju transportu. Arba su išsinuomotu automobiliu.

Lankantis Arkadi vienuolyne jo istoriją ir svarbą galima sužinoti iš aiškiai išdėstytos informacijos lankstinuke, kurį galima pasiimti prie įėjimo. Atostogų sezono metu Arkadi (Arkadijaus) vienuolynas atidarytas kasdien nuo 9:00 iki 19:00 val. (įėjimo mokestis ~ 3 Eur/asm.). Norintiems sužinoti daugiau apie Arkadi vienuolyną, reikėtų į jį keliauti su gidu.

MANO KRETOS pasiūlymas

Viešnagę Arkadi (Arkadijaus) vienuolyne galiu įtraukti į maršrutą kelionei išsinuomotu automobiliu. Taip pat apsistojusieji Retimne arba šalia Retimno jį gali aplankyti su mano partnerių ekskursija autobusu. Pasirinkite kurį variantą renkatės, spauskite oranžinį mygtuką:

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.