Argyrupolio (Argyroupoli) šaltiniai, antikinė Lappa

Argyrupolio (Argyroupoli) kaimas ir šaltiniai, Kreta, Graikija | Mano Kreta

Vandeningiausia Kretos vieta: čia vanduo iš kalnų garma net sausringiausiais metais. Prieš daugiau kaip 2000 metų šioje vietoje klestėjo antikinis miestas Lappa, kurį pagal legendą įkūrė Mikėnų karalius Agamemnonas. Ypatingą įtaką miestas įgijo Romos imperijos valdymo metais – tuomet jis net pretendavo tapti Kretos sostine. Argyrupolio (Argyroupoli) šaltiniai – viena iš mėgstamiausių Kretos poilsiautojų lankymo vieta šalia netoli Retimno.

Argyrupolio (Argyroupoli) šaltiniai

Aplink Argyrupolį gausu romėniškojo periodo griuvėsių, nors daugelis turistų į šią vietovę traukia ne dėl jų, o dėl malonios gaivos, kurią skleidža Argyrupolio (Argyroupoli) šaltiniai. Šalia jų įsikūrusios tavernos siūlo paragauti šviežios gėliavandenės žuvies – upėtakių ir eršketų, o taip pat kretietiškų patiekalų.

Dėl gausios drėgmės Argyrupolio šaltinių prieigos vietomis primena tankias džiungles ir žavi egzotiškais vaismedžiais: čia auginami avokadai, kiviai, bananai, citrusiniai vaisiai: apelsinai, mandarinai, citrinos, bergamotės, greipfrutai ir pan.

Antikinė Lappa

Senosios Lappos teritorija apėmė didelę dabartinio Retimno regiono dalį nuo Kretos jūros šiaurėje iki Libijos pakrantės pietuose. Lappos gyventojai kartu su Lyttos ir kitais miestais susivieniję kariavo prieš didįjį Knossos miestą. Senosios Lappos griuvėsių detales galite matyti Argyrupolio kaimelio centre prie automobilių stovėjimo aikštelės ir Agios Ioanis cerkvės.

Atliekant archeologinius kasinėjimus visos gyenvietės teritorijoje buvo rasta įdomių radinių, kurių seniausieji iš vėlyvojo geometrinio laikotarpio (900-700 pr. m. e.)

Kaip atvykti?

Iki Argyrupolio šaltinių nėra sudėtinga nuvažiuoti su išsinuomotu automobiliu iš Retimno ir šalia jo esančių kurortų, taip pat iš netoliese esančių Georgioupolio ir Kavros kurortų. Neprivažiavus Argyrupolio miestelio yra aiškios nuorodos link šaltinių (Springs of Argyroupoli). Keliaujant su ekskursija aplankomos tos istorinės įspūdingos regiono vietos, kurių dažniausiai nepastebi savarankiškai čia atvykstantys turistai.

Automobilį galima palikti aikštelėje prie šaltinių, šalia įsikūrusių tavernų ir kavinių. Arba, kiek anksčiau pasukti aukštyn, į Argirupolio kaimelį. Palikti automobilį aikštelėje prie Agios Ioanis cerkvės. Tuo pačiu pasivaikščiosite po gyvenvietę – aukštutinę Argirupolio dalį. Yra išlikusios romėniškosios mozaikos, keletas venecijietiškų pastatų ir jų išlikusių detalių, bizantiškų cerkvių. O vėliau nusileisti žemyn krioklių link.

MANO KRETOS pasiūlymas

Viešnagę prie Argyroupolio šaltinių galiu įtraukti į maršrutą kelionei išsinuomotu automobiliu, taip pat juos galime aplankyti su asmenine MANO KRETOS ekskursija. Pasirinkite kurį variantą renkatės, spauskite oranžinį mygtuką:

TOP lankomiausių vietų Kretoje žemėlapis:

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.