Margarites keramikų kaimas ir menininkų dirbtuvės

Margarites keramikų kaimas, Kreta, Graikija | Mano Kreta

Jeigu domitės keramika arba ieškote originalių lauktuvių Margarites keramikų kaimas ir menininkų dirbtuvės yra puiki vieta užsukti.

Margarites keramikų kaimas

Archeologai sako, kad keramikiniai indai Margarites kaimo teritorijoje buvo gaminami dar Mino civilizacijos laikais! Bėgant šimtmečiams keramikai apsistodavo čia dėl ypatingo molio, kuris iš tiesų labiau panašus į birų juodžemį. Kaip sako keramikai, iš jo pagaminti indai „kvėpuoja“: juose supiltas vanduo išlieka gaivus net paliktas saulėje.

Margarites gyventojai išsaugojo gilias keramikinių indų gamybos tradicijas. Kretoje prasidėjus turizmui kaimas patraukė ne tik salos svečių, bet ir kitų keramikų iš viso pasaulio dėmesį. Todėl dabar atvykus į Margarites galima atrasti ne tik tradicinių, bet ir naujų formų ieškančių keramikų dirbtuvių. Vieną iš jų – „E+A ceramics studio“ – yra įkūrusi lietuvė Ema ir kretietis Aris. Beje, jų darbų iš Margarites kaimo galite įsigyti ir internetu: eaceramicstudio.com

Atvykus į Margarites ir pasidairius po keramikų dirbtuvėles pagrindinėje kaimo gatvėje, rekomenduočiau pasukti į šonines gatveles – jos senos, išsaugojusios venecijietiškos architektūros detalių.

Kaime yra kelios cerkvės su gilia istorija: pavyzdžiui, šv. Jono Evangelisto cerkvės freskos datuojamos 1383 metais. Visos cerkvės kaime atidarytos, į jas galima įeiti. Plius pasiklauskite, kaip nueiti iki vienuolyno, jis kiek ant kalniuko kaimo pakrašty, bet labai gražus, skęstantis žieduose.

Karakalo vienuolynas

Vienuolyną įkūrė venecijiečių Dandolų šeima XV amžiaus pabaigoje. Šeimo kryžiaus simbolis, iškaltas akmenyje išlikęs lig šiol ir gerai pastebimas prie vienuolyno vartų. Vienuolynas buvo skirtas moterims, bet turkų okupacijos laikais dėl dažnų užpuolimų ir grobimų, vienuolės jį paliko. Vėliau vienuolynas buvo perduotas Karakalo vienuolynui, esančiam Švento Atono kalno monistinėje respublikoje, ir tapo vyrų vienuolynu. XIX amžiaus pradžioje 6 metus jame gyveno šventasis Gedeonas, vienuolis iš Larisos (centrinė Graikija) – osmanų okupantų jis buvo nužudytas 1818 metais ir palaidotas vienuolyno cerkvėje. Todėl vienuolynas vadinamas Kristaus Išganytojo ir šventojo Gedeono vienuolynu.

Paskutiniu vienuolyno gyventoju buvo tėvas Kalinikas, po kurio mirties vienuolynas kelis metus buvo apleistas, bet 1998 metų rudenį Margarites popo iniciatyva prasidėjo vienuolyno atstatymo darbai. Augalais besidomintis kaimo popas pavertė vienuolyną nedideliu botanikos sodu – dabar jį puošia gėlynai ir egzotiški augalai. Po pasivaikščiojimo po keramikų kaimą nepaprastai gera prisėsti atsipūsti riešutmedžio šešėlyje prie vienuolyno cerkvės arba pasigrožėti Margaritės panorama nuo terasos ant stogo.

MANO KRETOS pasiūlymas

Viešnagę Margarites keramikų kaime galiu įtraukti į maršrutą kelionei išsinuomotu automobiliu, taip pat kviečiu jį aplankyti su asmenine MANO KRETOS ekskursija. Pasirinkite kurį variantą renkatės, spauskite oranžinį mygtuką:

TOP lankomiausių vietų Kretoje žemėlapis:

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.