Nerealus kepsnys iš…

Nerealus kepsnys iš… Kreta, Graikija | Mano Kreta

Nerealus kepsnys iš… Kažin ko tai galėtų būti?

– Kokia nereali jautiena! Tu net neįsivaizduoji, kaip man žuvis įgriso, taip norėjosi gerai paruoštos mėsos. Ir šita jautiena – tiesiog fantastiška! – iš pasitenkinimo tirpo atėnietis Michalis, per atostogas pietų Kretoje užsukęs į savo bičiulio Aristidžio taverną.

– Valgyk, valgyk, – patapšnojo per petį Aristidis Michaliui nusišypsodamas kretietiškai šelmiška šypsena.

Michalis kirto į abu žandus, dėkodamas Aristidžiui už šventę skrandžiui ir girdamas jo žmoną Aną už sugebėjimą šitaip skaniai paruošti jautieną. Kai lėkštė buvo išlaižyta, Aristidis prisėdo prie savo draugo iš Atėnų.

– Ar žinai, kokia tai buvo „jautiena“? – paklausė.
– Pati skaniausia, kurią kada nors esu valgęs! – atšovė Michalis.
– O ką pasakytumei sužinojęs, kad ta „jautiena“ – ne mėsa, o žuvis? – šyptelėjo Aristidis. – Drauge mano, tu ką tik pasičepsėdamas sukirtai du gabalus šviežut šviežutėlio tuno!

Pasak Aristidžio, papasakojusio man šitą istoriją, jo bičiulis Michalis po tokių žodžių neteko amo. Be amo likau ir pats paragavęs Aristidžio „jautienos“. Nerealus kepsnys! Bandžiau išsiklausinėti, iš kur jis tokį tuną gauna? kaip išlaiko? kaip paruošia, kad jis būtų tokios raudonos spalvos kaip jautiena?

Kokios spalvos tunas?

– Jei kurioje nors tavernoje užsakysi tuno ir tau jį atneš ne raudoną kaip jautienos gabalą, o rudą – vadinasi, pagavus žuvį į jos audinius pateko kraujo, – postringavo Aristidis, nenorėdamas per daug leistis į detales. – Geras žvejys daro viską, kaip taip nenutiktų, nes nuo to priklauso ir jo uždarbis, ir jo statusas tarp kitų žvejų.

Akivaizdu, kad Aristidis žino, pas ką įsigyti žuvį. Ir puikiai išmano, kuo ką vaišinti, kad paskui norėtumei į jo taverną sugrįžti vėl ir vėl.

Norėtumėte ir Jūs paragauti tokio nerealaus kepsnio? Per MANO KRETA ekskursijas pietų Kretoje užsukame į mano bičiulio Aristidžio taverną.


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale rasite daugiau straipsnių bei nuorodų apie gastronominius atradimus Kretoje ir Graikijoje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti dėl tradicinių Kretos ir Graikijos valgių, susisiekite tiesiogiai – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.