Istorija po apelsinmedžiais

Istorija po apelsinmedžiais. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Istorija po apelsinmedžiais. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Istorija po apelsinmedžiais. Tavernos savininkas Jorhos. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Istorija po apelsinmedžiais. Tavernos savininkas Jorhos. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Ne pusryčiai, bet Kretoje. Po apelsinmedžiais 🍊 Istorija po apelsinmedžiais.

– Labas, Jorhai. Atidarei taverną? – leisdamiesi nuo kalnų stabtelėjom prie pažįstamo kretiečio užeigos, kuri kai pravažiuodavom šį pavasarį buvo be gyvybės.

– Šiandien pirma diena. Kartu su Mitsotakiu sezoną atidarau, – nusikvatojo Jorhas, primindamas tai, apie ką rašiau vakar čia: https://bit.ly/37rj5Ud – Graikijos ministras pirmininkas Kyriakos Mitsotakis vakar Santorinyje su šūkiu „Restart Tourism“ paskelbė atostogų sezono Graikijoje atidarymą. – Statyk automobilį, būsite pirmais mano svečiais. Kažką pagaminsim su mama.

– Vynu vaišina mano sūnus, – kai su Fotini aptarėm visas nūdienos peripetijas ir galiausiai prisėdom prie stalo, Jorhas pastatė sklidiną ąsotėlį su užkandukais.
– Dar vieną sūnų turi? – nusistebėjau mesdamas žvilgsnį į trimetį Miną.
– Taip, pernai gimė! – sujudo Jorhas. – Vynas nuo Mino. Jis vyriausias, jis ir vaišina. Mano vynas, su tėvu darėm. Vidiano! (kretietiška vynuogių rūšis – past.).
Po vyno buvo ir graikiškų salotų, ir cukinijų kotletukų, ir ‘melanurių’ (lietuviškai ši jūrinė žuvis kiek sudėtingiau vadinasi – juodauodegis balnotasis karosas), ir galiausiai kalnietiško deserto – jogurto su apelsinų žievelių cukatais.

Saulėtasis meniu

Istorija po apelsinmedžiais. Šviežia žuvis kalnų tavernoje. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Istorija po apelsinmedžiais. Šviežia žuvis kalnų tavernoje. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Istorija po apelsinmedžiais. Kolokithokeftedes – cukinijų kotletukai. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Kolokithokeftedes – cukinijų kotletukai. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Istorija po apelsinmedžiais. Taverna saulės spinduoliuose. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Istorija po apelsinmedžiais. Taverna saulės spinduoliuose. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Netradicinis turizmo sezonas ir atidarytas netradiciškai – su šviežia žuvim tarp kalnų. Svetingojo Jorho taverna kaip ir pernai įtraukta į MANO KRETOS asmenines ekskursijas ir kelionių maršrutus. Belieka sulaukti pirmųjų svečių. Kaip rašė vakar spauda čia – https://bit.ly/2UJHCPf – liepos 1 d. Kreta bus pirmoji turizmo kryptis poilsiautojams iš Lietuvos.

Tad iki susitikimo Kretoje! 🙂🏖☀️ Tavernoje po apelsinmedžiais!

Norite apsilankyti ypatingose Kretos vietose? Paragauti tradicinių ir gurmaniškų Kretos valgių, apsilankyti išskirtinėse tavernose? Susisiekite su MANO KRETA, keliaukite asmeninėje ekskursijoje su Audriumi >>


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie Kretos praeitį ir dabartį, istorines ir patyrimines keliones po salą, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.