Gouves kurortas Kretoje

Gouves - kurortas Kretoje, Graikija | Mano Kreta
Gouves – kurortas Kretoje, Graikija | Mano Kreta

Gouves kurortas Kretoje – tai gyvenvietė 18 km nutolusi į rytus nuo Kretos sostinės Herakliono, išsidėsčiusi 5 km šiaurinės salos pakrantė atkarpoje kitų dviejų didesnių salos kurortų – Kokkini Chani ir Chersoniso. Gouves pavadinimas kildinamas iš graikiško žodžio „guva“ (gr. γούβα), kuris reiškia nedidelę daubą, kurioje susirenka vanduo. Fonetiškai kurorto pavadinimas skamba kaip „Guves“, bet kadangi graikų kalboje garsas „u“ užrašomas raidėmis „ou“ dažniausiai naudojama transkripcija – Gouves.

Gouves padalintas į dvi dalis: Kato – apatinę, esančią prie jūros su puikia smėlio pakrantę, ir Ano – viršutinę, senąją gyvenvietę, kuri glaudžiasi Ederi kalno šlaituose. Pakilus į Ano Gouves atsiveria plačios panoramos. Nors neabejotina, kad visam regionui pavadinimą davė viršutinė Ano Gouves gyvenvietė, atėjus turizmui dabar pavadinimu Gouves įvardinama žemutinė Kato Gouves dalis – garsusis kurortos prie jūros. Anksčiau Kato Gouves derlingame slėnyje Ano Gouves kaimo gyventojai augino daržoves, alyvuoges ir javus. Šiais laikais vis labiau ūkininkavimas užleidžia vietą turizmui, nors tarp viešbučių vis dar galima pamatyti dirbamos žemės plotelių.

Norintiems ramesnio poilsio

Kitaip nei gretimuose Malijos ir Chersonisos kurortuose, Gouves yra kiek ramiau, nėra itin triukšmingų pramogų, todėl kurortas idealiai tinka šeimoms su vaikais ar senjorams – tiems, kad nori leisti dienas dienas puikiuose smėlio paplūdimiuose. Juolab, kad šalia jų visi atostogų patogumai: tavernos, kavinės, parduotuvėlės, dušai, persirengimo kabinos, vandens sporto pramogų punktai.

Pakrantėje – smulkus smėlis, vietomis smulkus žvyras, maži akmenukai. Krantas seklus, todėl jūroje gerai jaučiasi net patys mažiausi poilsiautojai. Ilgasis Gouves paplūdimys atviras šiaurės vėjui, kuris gaivina šilčiausiu sezonu. Kai jis sustiprėja, netoliese yra kelios nedidelės įlankos apsaugotos nuo didesnių bangų – jose galima saugiai maudytis pučiant stipresniam vėjui. Palei visą Gouves pakrantę eina kelias, šalia jo įrengti šaligatviai, tad galima pereiti visus 5 kilometrus palei jūrą ir tikrai surasti mieliausią vietų pasibuvimui prie jūros. Ilga pajūrio promenada – mėgstama pasivaikščiojimų vieta visiems poilsiautojams: ir jaunesniems, ir vyresniems, ir šeimoms su mažyliais vežimėliuose. Nuo promenados kas vakarą atsiveria nuostabūs saulėlydžiai.

Nesvarbu kaip atvyksite į Kretą – ar keltu per Herakliono uostą, ar lėktuvu į tarptautinį sostinės oro uostą, nepraleiskite progos išsinuomoti automobilį ir pakeliauti aplink Gouves: apžiūrėti jaukius tradicinius kaimelius, atokesnius paplūdimius, su vaikais nuvykti į vandens ar pramogų parkus. Prie Gouves jų netrūksta! Iš viso Herakliono regione yra 7 teminiai parkai, kuriuos galite aplankyti tuo atveju, jei atostogaujate su vaikučiais. Jūsų laukia vandens parkai „Acqua Plus“ ir „Water City Waterpark“, teminiai parkai „Labirinth Park“ ir „Dinosauria Park“, akvariumas „Cretaquarium“, terariumas „Aquaworld“ ir „Lychnostatis“ muziejus po atviru dangumi. Detaliau apie juos skaitykite žemiau.

Besidomintiems gastronomija ir vyninkyste Gouves – ideali vieta pradėti kelionėms po vynines, alyvuogių spaudyklas, senuosius receptus saugančias kaimų tavernas. Tiems, kam įdomi istorija, bus lengva pasiekti Mino civilizacijos palikimą – Knossos ir Malijos rūmų archeologines vietoves, Herakliono archeologijos muziejų, Dzeuso urvą. Iš Gouves patogu keliauti į Santorinį tiek vienos, tiek dviejų dienų ekskursijoms. Tiesą sakant, Gouves yra viena geriausių vietų apsistoti Kretoje, jei norite smagiai praleisti tiek aktyvaus tiek pasyvaus poilsio atostogas!

Kaip atvykti

Gouves lengvai ir greitai pasiekiamas kurortas tiek iš Niko Kazantzakio tarptautinio oro uosto Heraklione, tiek iš sostinės centre esančio jūrų uosto. Kad ir kur atvyktumėt, galime pasirūpinti, kad iškart gautumėt išsinuomotą automobilį.

Jei atskrendate į Herakliono oro uostą, iškart po skrydžio būsite pasitikti oro uoste. Jei atplaukiate keltu, Jūsų lauksime jūrų uoste. Jums iškart bus perduotas automobilis, su kuriuo per 20-25 minutes pasieksite Gouves! Iš jūrų ar oro uosto greičiau kurortą pasieksite važiuodami greitkeliu, kiek lėčiau – vaizdingu senuoju keliu palei šiaurinę Kretos salos pakrantę.

Iki Gouves galima atvažiuoti ir su taksi, pervežimo ar maršrutiniais autobusais, o automobilį išsinuomoti jau įsikūrus kurorte. Galime pristatyti automobilį į bet kurį Gouves viešbutį: jį pasiimsite viešbutyje ir ten pat jį grąžinsite.

Jei keliaujate autobusais, kelionė iš Herakliono oro uosto užtruks ilgiau, apie 40-50 min. (gali būti ir ilgiau esant intensyviam eismui arba piko valandomis ypač vasaros mėnesiais). Autobuso bilieto kaina apie 3 Eur, Herakliono oro uoste bilietą galima įsigyti kioske prie išvykimo stotelės.

Jeigu atplaukiate į Herakliono jūrų uostą, tuomet išvykti link Gouves galite iš centrinės autobusų stoties – iki jos nuo jūrų uosto apie 15 minučių pėsčiomis. Iš čia kursuoja tarpmiestinis autobusas į Gouves . Autobusas vasaros sezonu vyksta kas 30-60 min. Autobusų tvarkaraščius galima rasti čia >>

Amnisos kurorto paplūdimys Kretoje, Graikija | Mano Kreta
Amnisos kurorto paplūdimys Kretoje, Graikija | Mano Kreta

Gouves kurortas Kretoje tikrai patiks, jei ieškote ramesnio kurorto sau ir savo šeimai, planuojate savarankiškai pakeliauti nes regione galybė lankytinų vietų.

Ką pamatyti šalia Gouves?

Nereikia toli važiuoti iš Gouves tam, kad atsidurtumėt kitoje erdvėje, kitame peizaže. Juolab trumpus pasivažinėjimus galima derinti su maudynėmis – pavyzdžiui, važiuojant senuoju keliu Herakliono link galima sustoti prie smėlio paplūdimių, kurių matysite savo kelyje. Artimiausiai Gouves kurorto yra šios lankytinos vietos:

 • Amnisos kurortas ir jo ilgas smėlio paplūdimys yra maždaug 10 km į vakarus nuo Gouves ir 7 km į rytus nuo Herakliono miesto, priešais Dia salelę. Teritorijoje yra vienos Mino civilizacijos laikotarpio vilos likučiai – jie datuojami 1600 m. pr. Kr. Čia buvo rastos įspūdingos freskos, kurios dabar eksponuojamos Herakliono archeologijos muziejuje. Ilgąjį paplūdimį sudaro trys dalys: Tobruk, Amnisos, kiek toliau – Karteros.
 • Skotino urvas. Vienas didžiausių iš kelių tūkstančių Kretos urvų. Jis yra aukštai ant kalvos į šiaurės vakarus nuo Skotino kaimo, keli kilometrai į pietus nuo Gouves. Kretiečiai jį dar vadina Agia Paraskevi urvu – pagal šventajai Paraskevei dedikuotą bažnyčią, pastatytą netoli įėjimo. Urvas yra 160 m gylio ir 36 m pločio. Pirmuosius archeologinius tyrinėjimus šioje vietoje atliko Arthuras Evansas, žinomas britų archeologas XX amžiaus pradžioje atkasęs ir iš dalies atkūręs Knossos rūmus. Išsamesnius 7-ajame dešimtmetyje atliko prancūzų ir graikų archeologai. Jie rado daugybę bronzos ir keramikos dirbinių, kurių seniausi siekia ankstyviausią Mino civilizacijos periodą, o tai rodo, kad urvas buvo svarbi šventovė. Spėjama, kad čia garbinama moteriška vaisingumo dievybė Vritomartis – todėl kartais urvas vadinamas ir jos vardu. Yra įrodymų, kad antikoje čia buvo garbinama vaisingumo deivė Artemidė, o vėliau – jos romėniškas atitikmuo, deivė Diana.
 • Anopolis – nedidelis kaimas, esantis panašiame aukštyje kaip Ano Gouves, tik labiau į vakarus. Anopolis išsaugojęs senųjų Kretos kaimų dvasią – čia galima pasivaikščioti siauromis gatvelėmis tarp mažų namelių, užsukti į bažnytėles ir prisėsti kavinėje
 • Apaštalo Jono Teologo vienuolynas – graikiškiau: Agios Ioannis Theologos – lengvai apsiekiamas pėsčiomis nuo Anopolio, paskendęs žalumoje. Osmanų okupacijos metu vienuolyne slėpėsi Kretos revoliucionieriai, čia veikė slaptoji mokykla. Ją aptikę osmanai 1896 m. liepos mėn. sugriovė dalį vienuolyną, nužudė vienuolius bei Anopolio gyventojus. Po kelerių metų vienuolynas buvo atkrutas, o šiais laikais – puošniai įrengtas. Išsamiau apie jį skaitykite čia >>

Vandens pramogų parkai

 • Vandens pramogų parkas yra „Water City“ esantis Anopolyje, pusiaukelėje tarp Herakliono ir Hersoniso, ant kalvos, nuo kurios atsiveria puikus vaizdas į Kretos jūrą. Vandens parkas išsidėstęs apie 80 000 kv.m plote. Šalia skirtingų baseinų – net 36 vandens atrakcijos. Besilankiusieji „Water city“ apibūdina kaip vietą, kur smagu praleisti visą dieną išbandant skirtingo aukščio vandens čiuožyklas, kurios patinka tiekk mažiems, tiek dideliems. Draugiškas personalas, prieinamos kainos. Vandens parko svetainėje rasite daugiau informacijos, galite rezervuoti pervežimą ir bilietus – spauskite čia >>
 • Dar vienas, mažiau populiarus – „Aqua Plus“ vandens parkas. Jis buvo statytas norint patraukti nuotykių ieškotojus, kurie nori išbandyti skirtingas vandens čiuožyklas vienoje vietoje: skirtingo aukštingumo, besisukančias, greitaeiges, čiuožyklas-vamzdžius ir pan. „Aqua Plus“ vandens parke sumontuotas bangų baseinas, imituojantis slenkančias vandenyno bangas, taip pat specialios suaugusiems skirtos zonos – pavyzdžiui, atpalaiduojanti „tingi“ upė, skirtingi baseinai. Vaikams siūloma įvairių vandens žaidimų, jiems įrengtos žemesnės čiuožyklos, žaidimų aikštelė. Daibiau informacijos rasite vandens parko svetainėje, joje galima rezervuoti pervežimą ir bilietus – spauskite čia >>

Kiti pramogų parkai netoli Gouves

 • Labirintų parkas „Labyrinth Park“yra vienas įdomesnių Kretos parkų, kuris patinka ir vaikams ir paaugliams. Šiame parke mažieji sužinos, kaip galėjo atrodyti legendinis Knoso rūmų labirintas, sužinoti apie Minotauro mitą ir tyrinėti įvairias erdves, įskaitant lazerinį labirintą. Yra ir kitų veiklų: keramikos dirbtuvės, mini golfo aikštynas ir šaudymo iš lanko pamokos. Labirintų parko svetainė – spausti čia >>
 • „Lychnostatis“ – liaudies kultūros muziejus po atviru dangumi. Įsikūręs Hersonisos kurorto prieigose, prie jūros. Iš Gouves galima nuvažiuoti visuomeniniu transportu. Muziejų sudaro kelios dalys: gamtos ir augmenijos kolekcija, vaismedžių, aromatinių žolelių, kaktusų, krūmų, augalų, akmenų ir Kretos mineralų sodas, etnografinė kolekcija pristatanti Kretos tradicinio gyvenimo detales. Ketvirtoji – meno kolekcija kurioje eksponuojami tautodailininkų darbai. Muziejaus svetainė, čia galima rezervuoti bilietus >>
 • „Aquaworld“ – akvariumas ir roplių gelbėjimo centras yra edukacinė erdvė bei jūrų gyvūnijos, roplių gelbėjimo centras, įsikūręs Chersoniso kurorte. „Aquaworld“ siekia skaitinti susidomėjimą jūros fauna, pateikti informaciją apie jų apsaugą ir suteikti saugų prieglobstį sužeistiems ir nepageidaujamiems gyvūnams. Gelbėjimo centro svetainė – spausti čia>>
 • Dinozaurijos parkas. Vos kelios minutės automobiliu nuo Gouves yra keletas pramogų parkų, kuriuos galite aplankyti. Vienas iš jų yra „Dinosauria Park“ – teminis parkas, kurį vaikai labai mėgsta… o kurio vaiko nežavi dinozaurai? Šiame interaktyviame parke vaikai turi galimybę aplankyti nedidelį muziejų su fosilijų kolekcija bei dinozaurų modeliais. Dinozaurijos parko svetainė – spausti čia >>
 • Povandeninio gyvenimo įdomybės Kretos akvariume „CretAquarium / Thalassokosmos”
 • Šalia įsikūręs planetariumas – „Planet Crete”. Atveria langą į kerintį žvaigždžių pasaulį ir siūlo virtualias keliones po artimą ir tolimą visatą, atrandant jos paslaptis. Planetariumo svetainė – spausti čia: >>
 • Graikijos mitų teminis parkas „Greek Mythology Theme Park” – puiki galimybė jame apsilankyti, jei planuojate pakilti į Lasičio plynaukštę. Teminio parko svetainė – spausti čia >>

Gouves kurortas Kretoje – kokias įdomias vietas regione galima aplankyti?

 • Knoso (Knossos) rūmų archeologinė vietovė – pats žinomiausias archeologinis objektas Kretoje, liudijantis mitais apipintos Mino civilizacijos klestėjimą 2200–1300 metais prieš mūsų erą. Apie Knoso rūmus išsamiau rašome www.manokreta.lt/knoso-rumai
 • Kretos sostinė Heraklionas žavi tiek savo draugiškais žmonėmis, tiek muziejais. Informaciją apie įdomias ir lankytinas vietas mieste rasite čia: www.manokreta.lt/heraklionas-kretos-sostine
 • Agios Nikolaos – jaukus nedidukas miestukas įsikūręs Mirabelo įlankoje. Visas Agios Nikoalos miestelis kupinas laiptų ir laiptelių, kuriais galima laipioti aukštyn žemyn grožintis vis naujais vaizdais. Pats gražiausias vaizdas į miestą ir dalį Mirabelo įlankos atsiveria nuo eglūnais apaugusio parko, esančio virš Vulismeni ežero, iki jo nuo uosto veda akmeninis takas. Apie įdomias ir lankytinas Agios Nikolaos vietas skaitykite čia: www.manokreta.lt/agios-nikolaos
 • Spinalongos sala – venecijiečių fortas ir raupsuotųjų gydykla. Į Spinalongą galima keliauti tiek savarankiškai, tiek su ekskursija. Savarankiškai – tuo atveju, jei žinote salos istoriją ar bent jau skaitėte Victorios Hislop romaną „Sala“. Daugiau faktų apie Spinalongą rasite čia: www.manokreta.lt/spinalongos-sala
 • Dzeuso urvas ir tūkstančių malūnų Lasičio plynaukštė laukia visų, kurie troškta grožėtis kalnų didybe. Daugiau informacijos rasite čia: www.manokreta.lt/dzeuso-urvas
 • Matala – legendinis hipių rojus – yra kiek toliau, bet irgi ganėtinai lengvai pasiekiamas iš Stalidos. Šiame paplūdimyje kasmet vyksta taiką ir dvasios laisvę propaguojantis festivalis. Bet Matalos miestelis, urvai ir paplūdimys gyvi ne vien hipių istorijomis. Apie Matalą rašome čia: www.manokreta.lt/matalos-papludimys

Gouves kurortas Kretoje – kokie lietuvių mėgstamiausi viešbučiai?


Planuojate nuomotis automobilį? Keliaukite po salą, tyrinėkite, pažinkite! Autonuoma Kretoje – be jokių paslėptų mokesčių, jokio depozito, pilnas draudimas, neskaičiuojami nuvažiuoti kilometrai.


Norite vykti į ekskursijas po salą, o gal nuvykti į magišką Santorinio salą? Ekskursijos Kretoje, Santorinyje, Graikijoje. Vengiantiems masinio turizmo ir norintiems pažinti Kretą iš arčiau: pačiupinėti ir paskanauti. Norite daugiau sužinoti apie Kretą, bet nemėgstate keliauti su didelėmis autobusinėmis grupėmis?


Apie kitus kurortus Kretoje skaitykite Mano Kreta kelionių žurnale, skiltyje „Patarimai ir Naujienos” >>

Kretos lankomiausių ir lankytinų vietų TOP 20-tuką rasite čia: www.manokreta.lt/kreta-lankytinos-vietos

„Kretos Skoniai” el. parduotuvėje galite įsigyti skaniųjų produktų iš Kretos: ypač tyro alyvuogių aliejaus, alyvuogių, ekologiškų žolelių ir arbatų, medaus, padažų ir pagardų. Parduotuvę rasite čia: kretosskoniai.lt Produktus siunčiame per Omniva paštomatus visoje Lietuvoje.

TOP lankomiausių vietų Kretoje žemėlapis:

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.