Bali kurortas Kretoje

Bali kurortas, Kreta, Graikija | Mano Kreta
Bali kurortas, Kreta, Graikija | Mano Kreta

Bali kurortas ant jūros kranto jaukus pajūrio miestelis Kretoje, vaizdingoje įlankoje 43 km į vakarus nuo Herakliono ir 30 km į rytus Retimno. Šalia miestelio – didysis salos greitkelis jungiantis Heraklioną ir Retimną, todėl Bali kurortą lengva pasiekti iš bet kurios salos dalies. Jis ganėtinai patogus savarankiškai keliauti po salą, nes kurortas – pačiame salos centre. Balyje yra keturi paplūdimiai, smėlėtose įlankėlėse su gražiais turkio spalvos vandenimis. Balio įlanka žvelgia į rytus, tad paprastai, kurorto paplūdimiuose mažiau banguoja – kurortą supantys kalnai apsaugo miestelį nuo vasaros viduryje vyraujančio šiaurės ar  šiaurės vakarų vėjo.  Idealiai tinka šeimoms ar romantiškoms atostogoms. Tik reikia turėti omenyje, kad kurortas įsikūręs tarp jūros ir kalnų, tad po miestelį kai kur reikia leistis žemyn arba kilti aukštyn.

Kaip atvykti

Bali yra lengvai ir greitai pasiekiamas kurortas Kretoje. Jei atskrendate į Niko Kazantzakio tarptautinį oro uostą Heraklione, galite pasiimti automobilį tiesiog čia pat oro uoste tik atvykus (jei nuomojatės automobilį per mus, būsite sutikti po skrydžio, jums iš karto perduodamas automobilis), tad labai greitai be jokios gaišaties galite važiuoti link savo viešbučio Bali kurorte. Taip pat galima rezervuoti automobilio nuomą, automobilį pasiimant Jūsų viešbutyje Bali kurorte – automobilis Jums bus pristatytas į viešbutį, ten pat galėsite jį ir grąžinti. Važiavimas automobiliu nuo Herakliono oro uosto iki Bali kurorto užtrunka apie 45 minutes.

Jei atplaukiate  keltu ar katamaranu į Herakliono ar Retimno jūrų uostą, automobilį taip pat galime pristatyti į uostą, juo galėsite toliau keliauti link Bali kurorto. Abiem atvejais važiuotumėte vaizdingu keliu palei šiaurinę Kretos salos pakrantę.

Bali miestelio istorija

Kadaise buvęs mažytis žvejų kaimelis dėl savo puikios lokacijos, paplūdimių virto populiariu, bet vis dar jaukiu kurortu.

Bali vietovės pavadinimas kildinamas iš žodžio „vali“, reiškiančio „princas“. Kitame spėjime teigiama, kad pavadinimas kilo iš senojo turkiško žodžio „balli“ reiškiančio „medus“, o vietovė taip pavadinta dėl daugybės avilių. Trečioji versija – žvejų kaimas buvo pavadintas Bali pagal turkišką žodį „ballik”, kuris reiškia žuvį. Sunku nustatyti pavadinimo, kilmę, tačiau yra žinoma, kad Bali yra pastatytas senosios gyvenvietės Astali vietoje, kuris buvo antikinio miesto Axos uostas. Astali yra susijęs su miestu, kuriame savo kelionių metu sustojo legendinis Kretos milžinas Talos. Taigi, kalnai į pietus nuo miestelio vadinami Talos vardu. Venecijiečių valdymo laikais šis vardas buvo perfrazuotas į Atali – vardą, kuris vis dar išlikęs – taip pavadintas netoliese esant vienuolynas.

Šiandien Bali kurortas Kretoje yra modernus, jame gausu įvairių tavernų, restoranų, barų, mažų parduotuvėlių, yra kelios nardymo mokyklos, vaistinės. Vasaros metu iš pagrindinio kurorto uosto į Retimną kursuoja ekskursijų laiveliai. Keleiviai turi galimybę grožėtis unikalia pakrante su nuostabiais urvais ir pakrančių uolų ornamentais.

Bali kurortas tarp Retimno ir Herakliono, Kreta, Graikija | Mano Kreta
Bali kurortas tarp Retimno ir Herakliono, Kreta, Graikija | Mano Kreta

Bali kurortas Kretoje: ką pamatyti ir nuveikti

Kadangi Bali kurortas yra patogioje vietoje, jis taip pat yra puiki vieta norintiems savarankiškai keliauti automobiliu ir vykti į ekskursijas. Pačiame Bali kurorte yra keli puikūs paplūdimiai.

Balyje yra trys įlankos. Pirmojoje – Livadi – yra akmenukų paplūdimys, keletas tavernų ir aukštos kategorijos viešbutis. Antroji įlanka yra Bali centre, kur daug tavernų, parduotuvių ir daugiau viešbučių bei apartamentų, čia yra ir uostas. Netoli jo esantis nedidelis paplūdimys vadinamas Varkotopos – jis seklus, tinkamas mažiems keliautojams. Šiek tiek tolėliau – populiarusis Limani paplūdimys. Trečiojoje įlankoje yra Karavostasis paplūdimys – tai pati mažiausia ir jaukiausia įlanka.

Bali kurorto paplūdimys, Kreta, Graikija | Mano Kreta
Bali kurorto paplūdimys, Kreta, Graikija | Mano Kreta

Bali kurortas Kretoje: ką aplankyti poilsiaujant čia

Visa pakrantė nuo Bali į vakarus link Retimno ar į rytus link Herakliono link yra nusėta nedideliais  paplūdimiais. Vienas geriausių dalykų apsistojus netoli Retimno yra nesudėtingas nuvykimas prie Libijos jūros pietinės Kretos pakrantės paplūdimių. Paplūdyiių išties daug, vieni populiaresnių yra:

  • Preveli paplūdimys šalia palmių miško, kuris driekiasi šalia į jūrą įtekančios upės, prie fantastiško tarpeklio žiočių. Paplūdimys pasiekiamas laiptais lipant nuo viršaus – užtrunka, bet vaizdas leidžiantis žemyn yra fantastiški. Apie Preveli palmių paplūdimį galite paskaityti čia >>
  • Agia Galini yra kerintis tradicinis žvejų kaimelis, išlaikęs savitumą, nors išpopuliarėjo ir priima gerokai daugiau turistų nuo tada, kai buvo atrastas septintajame dešimtmetyje.

O taip pat galite:

  • nuvažiuoti į Kretos akvariumą „CretAquarium / Thalassokosmos” ir Kretos sostinę Heraklioną  – apie įdomias ir lankytina vietas mieste rasite čia >>
  • Nuvykti Knoso (Knossos) rūmus – patį žinomiausią archeologinį objektą Kretoje, liudijantį mitais apipintos Mino civilizacijos klestėjimą 2000–1300 metais prieš mūsų erą. Apie Knoso rūmus rašome čia >>
  • Apsilankyti Retimne (Rethymno) – viename gražiausių miestų Kretoje. Įdomiausios vietos mieste išskirtos čia >>
  • Savarankiškai nuvažiuoti į jaukų Margarites keramikų kaimą ir užsukti menininkų dirbtuvės, apie kaimelį rašome čia >>

Populiariausi lietuvių lankomi viešbučiai Bali kurorte Kretoje


Planuojate nuomotis automobilį? Keliaukite po salą, tyrinėkite, pažinkite! Autonuoma Kretoje – be jokių paslėptų mokesčių, jokio depozito, pilnas draudimas, neskaičiuojami nuvažiuoti kilometrai.


Norite vykti į ekskursijas po salą, o gal nuvykti į magišką Santorinio salą? Ekskursijos Kretoje, Santorinyje, Graikijoje. Vengiantiems masinio turizmo ir norintiems pažinti Kretą iš arčiau: pačiupinėti ir paskanauti. Norite daugiau sužinoti apie Kretą, bet nemėgstate keliauti su didelėmis autobusinėmis grupėmis?


Apie kitus kurortus Kretoje skaitykite Mano Kreta kelionių žurnale, skiltyje „Patarimai ir Naujienos” >>

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.