Dzeuso urvas ir Lasičio plynaukštė rytų Kretoje

Lasičio plynaukštė, Kreta, Graikija | Mano Kreta
Lasiti plynaukštė, Kreta, Graikija | Mano Kreta

Lasičio (Lasiti / Lasithi) plynaukštė yra aukštos endorėjos tipo plynaukštė, esanti Lasičio regione, rytinėje Kretos dalyje, o jos pietiniame krašte yra žymusis Dzeuso urvas.

Iki Lasičio plynaukštės (graikiškas jo pavadinimas – Lasiti, gr. Οροπέδιο Λασιθίου, lot. transkripcija – Oropedio Lasithiou) geriausia keliauti nuo Hersoniso kurorto prieigų per Potamidos, Avdou ir Kera kaimus – šis kelias vienas gražiausių Kretoje.

Tūkstančio malūnų Lasičio plynaukštė ir Dzeuso urvas

Pakilus iki senųjų malūnų griuvėsių patenkama į Lasitį – didžiausią Kretos plynaukštę, esančią 840 metrų virš jūros lygio. Kelias puikiai sužymėtas iki pat Psychro kaimo, iš kurio prasideda pėsčiųjų takas į Dzeuso urvą. Lipimas stačiu šlaitu užtrunka apie 20-30 minučių, nepajėgiantiems užlipti vietiniai gyventojai siūlo asiliukų „taksi“.

Čia pagal legendą gimė dievas Dzeusas. Senovės graikų poetas Hesiodas Lasičio plynaukštę ir Dikti kalnus mini „Teogonijoje“ kaip vietą, kurioje dievų motina titanidė Rėja pagimdė Dzeusą, o savo vaikus ryjančiam vyrui titanui Kronui vietoj gimusio sūnaus atidavė į vystyklus suvyniotą akmenį.

Dzeuso (Psychro) urvas

Archeologiniai radiniai byloja, kad šalia Lasičio plynaukštės 1024 m virš jūros lygio esantis Dikteon Andron urvas daugiau negu 2000 metų buvo religinio kulto vieta, kur minojiečiai garbino deivę Diktyną. Vėliau senovės graikų gentys – dievą Dzeusą.

Dabar urvas dar vadinamas Psychro urvu – pagal XIX a. netoliese išaugusio kaimelio pavadinimą, arba tiesiog Dzeuso urvu. Lankytojus jis pakeri savo natūraliu dekoru, kurį suformavo tūkstantmečiais augantys stalagmitai ir stalaktitai, todėl atostogų sezonu urvas yra tiesiog apgultas turistų.

Įspūdingas Dzeuso urvas – nuo jo atsiveria nuostabi panorama, o Lasičio plynaukštė pasirodo visame gražume. Keliaujant su ekskursija galima sužinoti urvo ir Lasičio istoriją. Keliaujant savarankiškai – tiesiog grožėtis nuostabiais kalnų peizažais, sustojant ten, kur širdis geidžia.

MANO KRETOS pasiūlymas

Kelionę į Lasičio plynaukštę ir Dzeuso urvą galiu pateikti kaip atskirą maršrutą išsinuomotu automobiliu. Ekskursiją autobusu į Lasitį ir Dzeuso urvą taip pat siūlo mano partneriai. Pasirinkite, kaip norėtumėt aplankyti lasičio plynaukštę ir urvą, spauskite atitinkamą oranžinį mygtuką:

TOP lankomiausių vietų Kretoje žemėlapis:

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.