google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Dzeuso urvas ir Lasičio (Lasiti / Lasithi) plynaukštė

Čia pagal legendą gimė dievas Dzeusas. Senovės graikų poetas Hesiodas Lasičio plokščiakalnį ir Dikti kalnus mini „Teogonijoje“ kaip vietą, kurioje dievų motina titanidė Rėja pagimdė Dzeusą, o savo vaikus ryjančiam vyrui titanui Kronui vietoj gimusio sūnaus atidavė į vystyklus suvyniotą akmenį.

Archeologiniai radiniai byloja, kad šalia Lasičio plokščiakalnio 1024 m virš jūros lygio esantis Dikteon Andron urvas daugiau negu 2000 metų buvo religinio kulto vieta, kur minojiečiai  garbino deivę Diktyną, o vėliau senovės graikų gentys – dievą Dzeusą. Dabar urvas dar vadinamas Psychro urvu – pagal XIX a. netoliese išaugusio  kaimelio pavadinimą, arba tiesiog Dzeuso urvu. Lankytojus jis pakeri  savo natūraliu dekoru, kurį suformavo tūkstantmečiais augantys  stalagmitai ir stalaktitai, todėl atostogų sezonu urvas yra tiesiog apgultas turistų.

 

Iki Lasičio plokščiakalnio (graikiškas jo pavadinimas – Lasiti, gr. Λασίθι, lot. transkripcija – Lasithi) geriausia keliauti nuo Hersoniso kurorto prieigų per Potamidos, Avdou ir Kera kaimus – šis kelias vienas gražiausių Kretoje. Pakilus iki senųjų malūnų griuvėsių patenkama į Lasitį – didžiausią Kretos plokščiakalnį, esantį 840 metrų virš jūros lygio. Kelias puikiai sužymėtas iki pat Psychro kaimo, iš kurio prasideda pėsčiųjų takas į Dzeuso urvą. Lipimas stačiu šlaitu užtrunka apie 20-30 minučių, nepajėgiantiems užlipti vietiniai gyventojai siūlo asiliukų „taksi“.

 

Pakilus iki urvo atsiveria nuostabi panorama į Lasičio plokščiakalnį. Keliaujant su ekskursija galima sužinoti urvo ir Lasičio istoriją. Keliaujant savarankiškai – tiesiog grožėtis nuostabiais kalnų peizažais, sustojant ten, kur širdis geidžia.

 

■ MANO KRETOS pasiūlymas
Kelionę į Lasičio plynaukštę ir Dzeuso urvą galiu pateikti kaip atskirą maršrutą išsinuomotu automobiliu. Ekskursiją autobusu į Lasitį ir Dzeuso urvą taip pat siūlo mano partneriai. Pasirinkite, kaip norėtumėt aplankyti plokščiakalnį ir urvą, spauskite atitinkamą oranžinį mygtuką:

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.