google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Chrisi (Chrissi / Chrysi) salos paplūdimiai

Rojus tiems, kas nori maudytis ir degintis, degintis ir maudytis. Nedidukė 5 km ilgio ir 1 km pločio Chrisi sala, nutolusi 15 km nuo pietrytinio Kretos kranto – tarsi viena didelė balto smėlio kopa, vos 10-30 metrų iškilusi virš jūros lygio. Nuplaukite į Chrisi iš piečiausio Europos miesto – Ierapetros.

Chrisi sala – absoliučiai negyvenama, nes čia nėra geriamo  vandens šaltinių. Visa sala – vienas didelis draustinis, saugomas  „Natura 2000“ programos, bet atostogų sezono metu čia leidžiama plukdyti  poilsiautojus, juolab salos pavadinimas – toks auksinis: graikiškai  'chrysos' (gr. χρυσός) – auksas. Dėl lotyniškos transkripcijos dažnai salos pavadinimas rašomas su „y“, bet patys graikai salos pavadinime pirmąją „i“ raidę taria trumpai kirčiuodami antrąją „i“ galūnėje, todėl lietuviškai teisingiau rašyti ir tarti „Chrisi“. Angliškoje transkripcijoje dažnai pridedama dar viena „s“ raidė – „Chrissi“.

Nukeliauti į Chrisi nėra sudėtinga: sala yra priešais piečiausią Kretos ir visos Europos miestą – Ierapetrą, iš kurios atostogų sezono metu pastoviai vos ne kas valandą plaukioja didesni ir mažesni laivai į Chrisi. Vidutiniškai kelionė laivu iš Ierapetros iki Chrisi užtrunka apie valandą.

 

Prie pagrindinių salos paplūdimių yra kelios tavernos ir kavinės, todėl su savimi nebūtina tempti maisto ir vandens, reikia tik turėti apsaugos nuo saulės. Statyti palapines ir likti nakvoti Chrissi saloje griežtai draudžiama.

 

Patogiausia kelionei į Chrisi link Ierapteros uosto važiuoti iš Kretos kurortų, esančių į rytus nuo Herakliono: iš salos sostinės arba Kokini Hani, Gouves kurortų kelionė iki Ierapetros (į vieną pusę) užtruks apie 2 val., nuo Hersonisos, Stalidos ir Malios – apie 1,5 val., nuo Elundos ir Agios Nikolaos – apie 1 val. Važiuoti į Ierapetrą iš kurortų, esančių prie Retimno ar Chanios nerekomenduoju dėl kelyje sugaištamo laiko: iki Ierapteros tenka važiuoti apie 3–4 valandas į vieną pusę, o dar reikia pridėti kelionę laivu iš Ierapetros į Chrisi.

■ MANO KRETOS pasiūlymas
Kelionę į Chrissi salą galiu pasiūlyti kaip atskirą maršrutą išsinuomotu automobiliu. Taip pat keliauti į Chrisi kviečiu su mano partnerių organizuojama ekskursija autobusu ir laivu. Pasirinkite, kaip norėtumėt nukeliauti iki Chrisi salos, spauskite atitinkamą oranžinį mygtuką:

Spinalongos sala, Spinalonga island, raupsuotųjų sala Kretoje
🔍 Spinalongos raupsuotųjų sala
Dzeuso urvas, Psychro, Dikteon Andron, Lasičio plynaukštė, Lassiti, Lasithi
🌄  Dzeuso urvas  ir Lasičio plynaukštė
Agios Nikolaos, Mirabelo įlanka
🏦  Agios Nikolaos miestas
Vai palmių paplūdimys
🏊‍♂️  Vai palmių paplūdimys 
Chrissi salos paplūdimiai, ekskursija į Chrisi
🌊  Chrissi salos paplūdimiai

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.