Yiali Tzami mečetė Chanijoje

Yiali Tzami mečetė Chanijoje. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Yiali Tzami mečetė Chanijoje. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Yiali Tzami mečetė Chanijoje. Žvilgsnis į „Yiali Tzami“ mečetę pro vieno venecijietiško Chanios senamiesčio namų langelį. Lankantis antrame pagal dydį Kretos mieste „Yiali Tzami“ neįmanoma nepastebėti – ji yra vienas ryškiausių senojo Chanios uosto pastatų.

Dėl jos formos daugelis turistų mano, kad čia Osmanų imperijos metais buvo turkiška pirtis (hamamas). Bet pažvelkite į 1900 metų nuotrauką ir visos abejonės dėl pastato paskirties išnyks, nes iki XX a. pradžios prie jo stovėjo minaretas.

„Yiali Tzami“ – pati pirmoji mečetė Kretoje. Ją neilgai trukus po salos okupacijos 1649 metais pastatė Osmanų imperijos vietininkai, dedikuodami ją pirmajam turkiškos Chanios valdytojui pašai Küçük Hassan. Archeologų tyrimai rodo, kad anksčiau mečetės vietoje buvo nedidelė bizantinė ortodoksų cerkvė.

Yiali Tzami mečetė Chanijoje musulmonų maldos namais buvo iki pat 1923 metų, kai įvyko gyventojų apsikeitimas tarp Turkijos ir Graikijos. Minaretas buvo nugriautas dar prieš jos uždarymą. Iš Osmanų imperijos gniaužtų išsilaisvinę kretiečiai nenorėjo, kad įplaukus į Chanios uostą atvykėlius pasitiktų okupantų valdžios simbolis. Pasak istorikų, tik virtinės atsitiktinumų dėka iki šių dienų išliko pats mečetės pastatas, kuriame dabar dažniausiai rengiamos meno parodos.

Norite apsilankyti įdomiose Kretos vietose? Susisiekite su MANO KRETA, keliaukite asmeninėje ekskursijoje su Audriumi >>


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie Kretos praeitį ir dabartį, istorines ir patyrimines keliones po salą, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.