Vyninė vestuvėms

Vynine vestuvėms. Kreta Graikija | Mano Kreta
Vynine vestuvėms. Kreta Graikija | Mano Kreta

Vyninė vestuvėms – kodėl taip pavadinome?

– Dimitra, kodėl jūsų vyninės vyno 🍷 niekada nesam matę jokioje Kretos parduotuvėje? – paklausėme patekę į vieną paslaptingiausių salos vyninių, po kurią mus vedžiojo enologės diplomo siekianti vyninės savininko Sifio dukra Dimitra.

– Mes nespėjam pagaminti tiek vyno, kad galėtume tiekti jį visur, be to, prekybos centrai ar viešbučiai mus mažiausiai domina.

– Tai kur iškeliauja visas jūsų vynas? Pagal įrangą matome, kad jo pagaminate šimtais tonų.

– Į vestuves, – šypsosi Dimitra. – Ir į kitas šventes. Mūsų specializacija – ‘romeiko’ vynas ir iš jo gaminamas ‘maruvas’. Be jo vestuvės vakarų Kretoje neįsivaizduojamos! 🍇🍇🍇 Pagal tradiciją gimus vaikui tėvas išspaudęs ‘romeiko’ vynuogių vyną vieną didelę statinę užkasdavo arba paslėpdavo ilgiems metams – iki savo atžalos vestuvių. Taip gimdavo ‘maruvas’ – šis žodis kretietišku dialektu reiškia itin ilgai ąžuolo statinėje išlaikytą ‘romeiko’ vyną.

Ar ‘maruvas’ vis dar populiarus?

Dabar ne kiekvienas turi savo ‘romeiko’ vyno, bet tradicija vestuves pradėti su ‘maruvas’ išlikusi iki mūsų dienų. Tai ganėtinai stiprus, dažniausiai 12 metų ar ilgiau statinėse išlaikytas labiau į likerį panašus saldus arba pusiau saldus vynas – dažniausiai jis geriamas kaip aperityvas šventei prasidedant 🥂

– Kažkaip nėra tekę ragauti silpno ‘romeiko’ vyno, kad ir koks jis bebūtų: sausas ar saldus…

– Tokiοs jau tos ‘romeiko’ vynuogės – turi savyje daug cukraus, todėl įprastai renkamos, kai nėra pilnai sunokusios – kad vynas nebūtų itin stiprus. Pažintį su ‘maruvas’ visada rekomenduoju pradėti nuo paprasto ‘romeiko’ degustacijos.

– Tikėkimės, kad tokių degustacijų su savo svečiais turėsime ne vieną, – dėkojome Dimitrai su ja ir jos tėčiu Sifiu sutarę ne tik dėl degustacijų, bet ir gastroniminių patirčių turų: ar norėtumėt kitą rugpjūtį, rugsėjį ar spalį per KretaMorfozes atsidurti ‘romeiko’ vynuogių laukuose ir šioje paslaptingoje gilias vyno gamybos saugojančioje Kretos vyninėje? 😉🍷

Su enologiją studijuojančia Dimitra. Kreta Graikija | Mano Kreta
Su enologiją studijuojančia Dimitra. Kreta Graikija | Mano Kreta
Romeiko vynas. Degustacija vyninėje. Kreta Graikija | Mano Kreta
Romeiko vynas. Degustacija vyninėje. Kreta Graikija | Mano Kreta
'Romeiko' išspaudos. Kreta Graikija | Mano Kreta
‘Romeiko’ išspaudos. Kreta Graikija | Mano Kreta
Degustacija vyninėje. Kreta Graikija | Mano Kreta
Degustacija vyninėje. Kreta Graikija | Mano Kreta

Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie Kretos praeitį ir dabartį, istorines ir patyrimines keliones po salą? Susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.