Vasilopita 2022

Vasilopita 2022. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Vasilopita 2022. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Fanfaros! Daugiau kaip 200 žmonių prie dviejų pyragų! Juk prasidėjo trimis dvejetukais pažymėti metai, tai dvejetukų magijos netrūksta. Į tradicinio naujametinio pyrago – vasilopitos – virtualias dalybas abu su Jurgita MANO KRETOS sekėjus pakvietėme jau penktus metus iš eilės. Taigi, vasilopita 2022 supjaustyta!

Vasilopitoje visada būna įkepta laiminga moneta – ‘fluri’. Graikai ir kretiečiai tiki, kad tas žmogus, kuriam atiteks moneta pjaustant pyragą, bus turtingas ir laimingas visus metus. Žinodami, kad norinčių bus daug, 2022 metų proga raikėm 2 pyragus. Abu pjaustyti pradėjome nuo skaičiaus 0 prieš laikrodžio rodyklę. Laikantis visų graikiškų tradicijų pirmas gabaliukas atiteko Kristui, antras – Dievo Motinai, trečias – namams, ketvirtas – naminukams, penktas – šeimininkui, šeštas – šeimininkei, o toliau dalinom visiems, kurie iki sausio 3 d. 11 val. prie šios feisbuko žinutės – https://bit.ly/3EMpYyn – parašė NORIU PYRAGO.

Tokių buvo 204! Todėl abu pyragus pirmiausia dalinom į 10 lygių dalių, gavom 20 riekių. Pirmojo pyrago (to, kuris su gerų metų palinkėjimu ‘Καλή Χρονιά’ užrašu) kiekvieną riekę dalinom į 10 dalių: išėjo 100 pirmųjų gabaliukų. Antrojo pyrago (to, kuris su ryškiu skaičiumi 2022) kiekvieną riekę dalinom į 11 dalių: išėjo 110 gabaliukų. Dalybos – tradiciškos, pagal žinutės NORIU PYRAGO laiką: kas išreiškė pageidavimą pirmas, gavo septintą gabaliuką, antras – aštuntą, trečias – devintą, ketvirtas – dešimtą ir t.t. Moneta pirmajame pyrage sugirgždėjo ties 76 gabaliuku, antrajame – ties 121 gabaliuku. O tai reiškia, kad 2022 metų laimingosios monetos atitenka: pirmoji – sausio 2 d. 10:42 val. prie pyrago dalybų prisijungusiai Eglei Kižytei-Ramonienei, antroji – sausio 2 d. 12:15 val. prie pyrago dalybų prisijungusiai Audrai Liukaitytei-Alionienei.

Abu pyragai raikyti mudviem su Jurgita atostogaujant Atėnuose, tad monetos dabar pakeliaus su mumis po Graikiją, o tada – į Kretą, kur lauks savo laimėtojų Dėkui visiems dalyvavusiems raikant šį bendrystės pyragą: buvo gera jausti jus visus šalia! 2022 metais Kretoje labai lauksime visų – tiek dalyvavusių, tiek stebėjusių, tiek pavėlavusių dalyvauti – kad galėtume gyvai pasidalinti ir pyragais, ir kitais skanėstais, ir geromis emocijomis, kurios sujungia mus visus į MANO KRETĄ!

Norite apsilankyti įdomiose Kretos vietose, sužinoti daugiau apie kretietiškas tradicijas? Susisiekite su MANO KRETA, keliaukite asmeninėje ekskursijoje su Audriumi >>


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie Kretos praeitį ir dabartį, istorines ir patyrimines keliones po salą, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.