Skanieji žalieji migdolai

Skanieji žalieji migdolai. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Skanieji žalieji migdolai. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Skanieji žalieji migdolai – Jie valgomi? – nustebau, kai dėdulė Janis pasisiūlęs pavaišinti mane migdolais ištiesė delną ne su riešutais, o su žaliais pūkučiais – tokiais dabar apsipylę nužydėję Kretos migdolmedžiai. Vaisiai, kurie išsilaikys ant medžių iki rudens, savyje subrandins kevalus su kvapiaisiais migdolais.

– Jie kaip tik dabar ir valgomi! Jei nenori imti iš mano delno, pats nusiskink, – paragino Janis į savo plačią šypseną įsimesdamas vieną iš pūkuotų vaisių ir mosteldamas į šalia augantį migdolmedį. Nusiskyniau.

– Žinojau, kad žalius migdolus Kretos šeimininkės marinuoja arba iš jų daro uogienes, bet kad juos galima valgyti žalius… – nebaigęs sakinio įsimečiau pūkuotą migdolą į burną ir ėmiau kramtyti 🤔 Aitri, žoliškai sultinga rūgštelė užliejo skonio receptorius.

– Prisiskink daugiau, parsinešk namo, perpjauk, išspausk ant jų citrinos sulčių, dar šiek tiek druska apibarstyk – jie bus kur kas skanesni! – suskubo išberti tiradą dėdulė dar nespėjus man išsakyti visų įspūdžių. – Nuo vaikystės juos valgiau kiekvieną pavasarį, bet tik neseniai iš gydytojo sužinojau, kad žalieji migdolai nepaprastai naudingi širdžiai, kaulams, dantims… Tai dabar su jais ir pasninkauju. Per Didįjį penktadienį nieko kito nevalgysiu: tik žalius migdolus ir vandenį su džiūvėsiais.

Kramčiau, klausiau ir vis dar negalėjau patikėti. Atsisveikindamas su Janiu prisiskyniau rieškutę žaliųjų migdolų, parsinešiau namo bei apipavidalinau, kaip jis buvo nurodęs – su citrinų sultimis ir druska. Nuostabu! Aitrumo gerokai sumažėjo ir išryškėjo švelnus žoliškas pavasariškas kartumas – kaip aukštos kokybės alyvuogių aliejaus 🌿

Žalieji migdolai – ką apie juos sako gydytojai?

Pasimėgavęs panaršiau internete ir įsitikinau, kad dėdulės Janio gydytojas tiesą kalbėjo: žaliuose migdoluose gausu medžiagų, reguliuojančių cukraus ir cholesterolio kiekį kraujyje, stiprinančių kaulus ir imuninę sistemą, lengvinančių virškinimą ir padedančių numesti svorį. Jei skaitote angliškai, rekomenduoju šį straipsnį: https://bit.ly/3afVTYB

Šiandien Graikijoje – Didysis penktadienis, todėl vedžiodamas šunį pasuksiu link migdolmedžio, kur neabejoju – sutiksiu dėdulę Janį su savąja augintine (jei ne šunų poreikiai, dabar kitaip ir nesusitiktume), noriu jam dar kartą padėkoti už tokį pavasarišką atradimą ir palinkėti gerų Velykų: pagal graikų ortodoksų religinį kalendorių jos – jau šį sekmadienį, balandžio 19 d.

Liekame namie 🏠 Stipriname imunitetą 💪 Plečiame akiratį 📖

Norite apsilankyti ypatingose ir išskirtinėse Kretos vietose? Sužinoti daugiau apie salos florą ir fauną? Susisiekite su MANO KRETA, keliaukite asmeninėje ekskursijoje su Audriumi >>


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie Kretos praeitį ir dabartį, istorines ir patyrimines keliones po salą, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.