"Huri" arba sėkmę nešantys amuletai

"Huri" arba sėkmę nešantys amuletai. Kreta, Graikija | Mano Kreta
„Huri” arba sėkmę nešantys amuletai. Kreta, Graikija | Mano Kreta

„Huri” arba sėkmę nešantys amuletai. Įsileisti į namus Naujuosius metus pasiruošta: įėjimo durys papuoštos ‘huriais’ – metų pradžios amuletais, kurių stebuklingomis galiomis nuo seno tiki kretiečiai. Tikima, kad iš įvairiausių simbolių sudėlioti pakabukai Naujaisiais metais į namus pritraukia laimę ir sėkmę.

Žodis ‘huri’ (gr. γούρι) į graikų kalbą greičiausiai atkeliavo iš lotynų kalbos: ‘augurium’ lotyniškai reiškia ženklą, burtą, nuojautą. Nors yra linkusių manyti, kad ‘huri’ yra susijęs su turkiškuoju ‘uhur’ (tr. uğur), kuris reiškia laimę. Tačiau tiurkų tautos Graikiją pasiekė gerokai vėliau negu graikai pradėjo naudoti ‘hurius’.

Naujametinių ‘hurių’ gilias tradicijas išduoda kai kurie simboliai. Pavyzdžiui, labai dažnai šių amuletų pagrindas yra ankhas – Senovės Egipto faraonų ir dievų atvaizduose vaizduojamas kilpinis kryžius, reiškiantis gyvenimą, dvasinę gyvasties jėgą, gyvenimą po mirties. Būtent ankho kilpa būna tas pagrindas, ant kurio kabinami kiti simboliai: granatų vaisiai, žvaigždės, širdelės ir kt. Tai sėkmę nešantys amuletai.

‘Huriai’ dažniausiai daromi rankomis ir dovanojami vieni kitiems. Vieną labai paprastą iš vielučių suvyniotą ‘hurį’ mums padovanojo Psiloričio kalnų piemuo iš Anogijos, o kitą – draugė Oksana. Abu linkėjo mums laimės ir sėkmės. Ačiū jiems. Laimingų ir sėkmingų Naujųjų visiems!

Norite sužinoti daugiau apie Kretos tradicijas? Susisiekite su MANO KRETA, keliaukite asmeninėje ekskursijoje su Audriumi >>


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie Kretos praeitį ir dabartį, istorines ir patyrimines keliones po salą, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.