Rožinis šefo pasisveikinimas

Rožinis šefo pasisveikinimas. Kreta, Graikija | Mano Kreta

„Tos lietuviškos sriubos negaliu valgyti dėl rožinės spalvos – ji kažkokia nevalgoma!“ – jau neskaičiuoju, kiek kartų esu tą girdėjęs iš kretiečių, kurie buvo pavaišinti šaltibarščiais. Nepatinka jiems spalva ir viskas! Bet štai neseniai viename Kretos sostinės Herakliono restoranų net atsilošiau iš nuostabos, kai prieš vakarienę ant stalo atkeliavo šaltibarštiškai rožinis ‘amuse-bouche’ – šefo pasisveikinimas.

Tai – tirštas graikiškas jogurtas suplaktas su trintais burokėliais, apibarstytas skaldytais migdolais ir apšlakstytas šviežiu alyvuogių aliejumi. Originaliai patiektas neįmantrus užkandis, valgomas duonos potėpiais. Spalva nekliuvo niekam – visi ragavo pasigardžiuodami ir pasakodami, kaip žiemomis Kretos mamos ir močiutės burokėlius krosnyje kepdavo ir su jogurtu maišydavo. Štai toks šefo pasisveikinimas.

Štai tokie dvigubi standartai: lietuviškų šaltibarščių spalva – nevalgoma, o tokios pačios spalvos graikiškas jogurtas su burokėliais – delikatesas. Ir nieko čia nebepakeisi. Svarbiausia – visiems skanu! 😋 🍥🏺


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale rasite daugiau straipsnių bei nuorodų apie gastronominius atradimus Kretoje ir Graikijoje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti dėl tradicinių Kretos ir Graikijos valgių, susisiekite tiesiogiai – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.