Pirmoji Naujųjų metų diena Kretoje

Pirmoji Naujųjų metų diena Kretoje. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Nuo ko prasideda pirmoji Naujųjų metų diena Kretoje? Be abejo, nuo granato! Kretiečiai ir graikai tiki: kuo daugiau sėklų pabirs sutraiškius ar perlaužus granatą, tuo metai bus geresni ir sėkmingesni! 👍

Granatų traiškymo ir laužymo tradicija yra atkeliavusi iš antikos laikų: senovės graikams granatas buvo gyvybės, sėkmės, amžinybės simbolis. Ir toks išliko graikų kultūroje: iki šiol prieš Naujuosius metus Graikijos prekyvietėse gausu įvairiausių papuošimų ir talismanų su granato simbolika. Per Naujuosius metus granatas turi puošti namus – kad juose nieko netrūktų!

Pabirusios granatų sėklos simbolizuoja gausą ir turtą. Todėl arba Naujųjų metų naktį laikrodžiui mušant dvyliktą, arba pirmosios metų dienos rytą grįžus iš naujametinių pamaldų gilių tradicijų besilaikantys graikai ant namų slenksčio sutraiško pašventintą granatą – tiesiog iš visų jėgų meta vaisių į grindinį priešais pagrindines namų duris: kuo labiau jis ištykšta, kuo daugiau sėklų pabyra – tuo metai bus sėkmingesni ir turtingesni. Tad pirmoji Naujųjų metų diena Kretoje nusidažo vaiskia granatų spalva.

Tradicijos keičiasi

Pastaruoju metu šią tradiciją keičia granato laužymas, kai iš naujametinių pamaldų sugrįžęs vyriausias šeimos vyras prie stalo sulaužo cerkvėje pašventintą granatą ir pabirusiomis jo sėklomis pasidalija su visa šeima – kad ji klestėtų, kad ją lydėtų tiek džiaugsmų, kiek sėklų yra granato vaisiuje. Kaip klestėjimo ir turto simbolį granato vaisių graikai dovanoja ir per įkurtuves – kad naujakuriams naujuose namuose nestigtų laimės.

Tad su Naujaisiais metais! Lai Kretoje pabirusios perlaužto granato sėklos suteikia sėkmės, gausos, sveikatos, meilės, išminties ir neįveikiamo optimizmo! Laimingų Naujųjų Metų Jums linki MANO KRETA!

🎊 🌟 ❤️ 🌞 🎉

P.s. II-ajame mūsų eros amžiuje garsusis graikų keliautojas ir geografas Pausanijas rašė: „Apie granatą nieko negaliu pasakyti, nes jo istoriją gaubia šventa paslaptis“…


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale rasite daugiau straipsnių bei nuorodų apie gastronominius atradimus Kretoje ir Graikijoje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti dėl tradicinių Kretos ir Graikijos valgių, susisiekite tiesiogiai – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.