Šefo pankolioblynis – netikėtas atradimas

Šefo pankolioblynis. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Šefo pankolioblynis – dar vienas paprastas ir nepaprastas patiekalas.

– Pankolioblynis.
– Kas?
– Pankolioblynis,
– kikendamas pakartojo bičiulis Nektarijus, prieš mane padėdamas lėkštę su keptuvėje iškeptu į kiaušininę kiek panašiu patiekalu.
– Pirmą kartą Kretoje girdžiu tokio valgio pavadinimą. Iš kokios močiutės receptų skrynelės jį ištraukei? – klausiu Nektarijaus, kuris dažnai mane nustebina pagal senąsias tradicijas pagamintais išskirtinai Kretai būdingais patiekalais.

– Šįsyk pats sugalvojau, – toliau kikeno bičiulis. – Tiek dabar pankolių aplinkui, kad ėmiau sukti galvą, ką dar galėčiau iš jų pagaminti apart įdaro tradicinei ‘marathopitai’ (ji irgi panaši į blyną su smulkintų pankolių įdaru – past.). Taip gimė idėja į paprastą lietinių tešlą pridėti daug daug pankolių lapų – gavosi pankolioblynis. Šefo pankolioblynis!
– Tuos gigantiškus pankolius apskabei? – nustebau, rodydamas panašų į tą, kurio nuotrauka dalinausi vakar čia: https://bit.ly/2vdWrMw
– O ne! Iš tų gigantų jokios naudos, jie jau peraugę, – paaiškino Nektarijus. – Bet pievos pilnos jaunų pankolių, jų ir prisirinkau. Ragauk! Puikiai tinka pusryčiams!

Kretos tavernose dabar daug valgių iš pievų, kurios gausiai žaliuoja po žiemos liūčių džiugindamos salos gyventojus mėgiamais laukiniais žolynais. Juolab dabar – pasninkas, kurio kretiečiai šventai laikosi iki Velykų, ieškodami būdų, kaip įdomiau pradžiuginti skrandžius. Jei dabar lankotės Kretoje, naudokitės proga ragauti patiekalus iš žolynų, nes vasarą apie juos galima tik pasvajoti.

O jei kažkam norėsite papasakoti pankolioblynio receptą (jis visai nesudėtingas: kiek lietinių tešlos, tiek ir smulkintų pankolių lapų), žinokite, kad lietuvišką šio patiekalo pavadinimo vertimą padariau iš Nektarijaus sugalvoto graikiško žodžio ‘marathotiganiti’ (gr. μαραθοτηγανίτη). Skamba taip pat mistiškai kaip ir pankolioblynis. Skanaus! 😉🥙🌵


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale rasite daugiau straipsnių bei nuorodų apie gastronominius atradimus Kretoje ir Graikijoje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti dėl tradicinių Kretos ir Graikijos valgių, susisiekite tiesiogiai – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.