Pakeliui į Kretą – III dalis | Hydros Chora

Pakeliui į Kretą – Hydros Chora. Salos herbas vėliavoje. Graikija | Mano Kreta
Pakeliui į Kretą – Hydros Chora. Salos herbas vėliavoje. Graikija | Mano Kreta

Keturių dalių pasakojimų ciklas – Pakeliui į Kretą“ – III dalis – „Hydros Chora“.

Žemėlapyje viskas atrodo paprasčiau negu realybėje. Tuo dar kartą įsitikinau Hydroje – prie Peloponeso rytinio kranto esančioje saloje, kurios plotas – beveik kaip lietuviško Panevėžio miesto, apie 50 kvadratinių kilometrų.

Pakeliui į Kretą – Hydros Chora. Siunčiame linkėjimus ir atviruką . Graikija | Mano Kreta
Hydros Chora. Siunčiame linkėjimus ir atviruką . Graikija | Mano Kreta

Automobiliu ištyrinėti tokį plotą per dieną – visai realu. Bet Hydroje nėra automobilių, nėra jiems skirtų kelių (apie tai rašiau: https://bit.ly/2FRREpi), todėl atvykus čia vos pusdieniui supranti, kad užuot bandžius pėsčiomis aplėkti kuo daugiau, geriau pasiduoti neskubiam saliečių gyvenimo ritmui ir apsiriboti pasivaikščiojimu Hydros sostinės Choros gatvelėmis.

Hydros Chora: šiek tiek istorijos

Hydros Chora sugrąžina į XVIII amžių – salos klestėjimo laiką, kai Hydra tapo vienu svarbiausių Egėjo jūros uostų: čia jūrų pirkliai sustodavo keistis prekėmis, papildyti įgulas, samdyti patyrusių kapitonų. Jie gerai uždirbdavo, ėmė sau statyti didelius, skoningai įrengtus namus, kurių dauguma dabar paversti ištaigingais viešbučiais.

Dabar hydriečiai gyvena iš turizmo, viliodami ramybės ir neskubaus gyvenimo pasiilgusius poilsiautojus tiek iš Graikijos, tiek iš viso pasaulio. Kaip sakė fantastiškus marinuotus ančiuvius ir krosnyje ištroškintas pupas pietums pasiūlęs hydrietis, sala sustabdo kiekvieną skubantį. „Iki aukščiausios Hydros viršūnės Eros kalno nuo uosto galima pakilti per valandą, bet kažkodėl dauguma užtrunka dvi ar daugiau valandų“, – šypsojosi žvejys.

Pakeliui į Kretą – Hydros Chora. Apžvalgos aikštelė. Graikija | Mano Kreta
Apžvalgos aikštelė. Graikija | Mano Kreta
Pakeliui į Kretą – Hydros Chora. Centriniame uoste. Graikija | Mano Kreta
Pakeliui į Kretą – Hydros Chora. Centriniame uoste. Graikija | Mano Kreta
Pakeliui į Kretą – Hydros Chora. Asiliukai laukia krantinėje. Graikija | Mano Kreta
Pakeliui į Kretą – Hydros Chora. Asiliukai laukia krantinėje. Graikija | Mano Kreta
Pakeliui į Kretą – Hydros Chora. Prieplauka. Graikija | Mano Kreta
Hydros Chora. Prieplauka. Graikija | Mano Kreta

Hydra sustabdė ir mudu su žmona. Gaila, kad negalėjome saloje pasilikti ilgiau. Bet mes dar ten sugrįšim atsijungti nuo išorinio pasaulio. Dabar gi – vėl į kelią, atgalios link numylėtosios Kretos.

🛳 🌊 ☀️ https://bit.ly/2WCRt7Q – čia rasite daugiau nuorodų į pasakojimus apie keliones žemyninėje Graikijoje.

Norite keliauti kartu?

Apsilankyti ypatingose Kretos vietose? Nuvykti į kontinentinę Graikiją ar kitas Kikladžių, Dodekaniso ar Jonijos jūros salas? Kilti į kalnus, leisit į tarpeklius? Paragauti skanių ir sveikų kretietiškos ir graikiškos virtuvės patiekalų autentiškose tavernose, kurios plačiai nereklamuojamos turistinėse brošiūrose ir virtualiuose skelbimuose, bet neabejotinai vertos gurmaniškos viešnagės? Susisiekite su MANO KRETA, dėl asmeninės ekskursijos >>


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie Kretos praeitį ir dabartį, istorines ir patyrimines keliones po salą, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com


► Kitus keturių dalių ciklo „Pakeliui į Kretą“ pasakojimus rasite čia:

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.