Mochlos sala prie Mochlos žvejų kaimelio

Mochlos sala prie Mochlos žvejų kaimelio. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Mochlos sala prie Mochlos žvejų kaimelio. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Ranka pasiekiama Mochlos salelė: iki jos – vos 150 metrų nuo Kretos kranto. Ji yra priešais to paties pavadinimo Mochlos žvejų kaimelį, kuris garsėja žuvies ir jūros gėrybių tavernomis. Vasarą tampa nedideliu kurortu. Vietiniai gyventojai sako, kad vasarą šiek tiek nuslūgus vandens lygiui ir esant ramiai jūrai iki salelės galima praktiškai perbristi, tik keliose vietose šiek tiek paplaukiant.

Mochlos salelė ypač traukia istorikus. 1908 metais JAV archeologas Richardas Berry Seageris jos vakarinėje dalyje rado Mino civilizacijos statinius. Kaip spėjama – didžiules kapines, kuriose žmonės buvo laidojami 2000 metų prieš mūsų erą ir dar anksčiau. Jo pradėtą darbą 1989-1994 metais tęsė kitas amerikietis Jeffrey Soles ir jo kolega iš Atėnų universiteto Kostis Davaras. Jiedu surado daugiau griuvėsių bei keramikos, akmens, bronzos bei geležies dirbinių, liudijančių, kad šalia kapinių buvo ir minojietiška gyvenvietė.

Atkasti griuvėsiai puikiausiai matosi nuo Kretos kranto, įsižiūrėję net šioje nuotraukoje juos matysite kairėje pusėje nuo baltutėlės Agios Nikolaos cerkvės. Pastaroji pastatyta ne šiaip sau. Juk šventasis Nikolas – jūreivių ir žvejų globėjas, o daugumos Mochlos gyventojų darbai vienaip ar kitaip susiję su jūra.

Norite apsilankyti ypatingose Kretos vietose? Susisiekite su MANO KRETA, keliaukite asmeninėje ekskursijoje su Audriumi >>


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie Kretos praeitį ir dabartį, istorines ir patyrimines keliones po salą? Susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.