Minojietiškas kalkuliatorius

Minojietiškas kalkuliatorius. Rašmenys. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Minojietiškas kalkuliatorius. Rašmenys. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Minojietiškas kalkuliatorius. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Minojietiškas kalkuliatorius. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Minojietiškas kalkuliatorius Kretoje. Prieš 4500 metų kretiečiai turėjo savo raštą, o apie 1450 metus prieš mūsų erą jį ištobulino iki štai tokių minojietiško linijinio rašto B hieroglifų, kurie atitinka tam tikrus garsus, todėl jais gali būti užrašyta bet kas bet kuria kalba. Štai pažiūrėkite, kaip užrašas „minojietiškas kalkuliatorius“ atrodytų užrašytas linijinio rašto B hieroglifais graikų, anglų, prancūzų, vokiečių ir rusų kalbomis.

Kretos rytuose esančiame Sitios mieste minojietiškais hieroglifais aprašinėtas nedidelis kioskas kuriame galima susipažinti su Palekastro archeologinės vietovės vertingiausiu radiniu – vadinamuoju minojietišku kalkuliatoriumi.

Spėjama, kad tokia akmenine plokštele minojiečiai naudojosi norėdami nustatyti ne tik saulės padėtį, bet ir geografinę platumą – juk jie buvo puikūs jūreiviai. Stebėtina, kai supranti, jog visa tai jie darė, kai lietuvių protėviai buvo ką tik išsikapstę iš akmens amžiaus.

Jei norite paskaityti daugiau, anglų kalba informacijos rasite:

• apie linijinį raštą B: https://goo.gl/b3R1FU

• apie minojietišką kalkuliatorių: https://goo.gl/RqYvuU

Norite sužinoti daugiau apie Kretos kultūrą, istoriją ir Minojieičių civilizaciją? Susisiekite su Audriumi MANO KRETA! Keliaukite asmeninėje ekskursijoje>>


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie Kretos praeitį ir dabartį, istorines ir patyrimines keliones po salą, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.