Lauktuvės

Lauktuvės. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Lauktuvės. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Ačiū už lauktuves! ☺️ Valgomos lauktuvės taps vaišėmis sekmadienį per Kretos lietuvių susitikimą (apie jį plačiau skaitykite čia: https://bit.ly/3dxk216). Skaitomos bei dėvimos bus naudojamos pagal paskirtį per visą žiemą ir ilgiau! Visos labai brangios, nes primena MANO KRETOS keliautojus, kurie per šių metų atostogų sezoną rūpinosi, kad mudu su Jurgita prisimintume Lietuvos skonį, skaitytume lietuvišką žodį, grožėtumės lietuvišku paveldu 🇱🇹

Ypač jaudino tokios lauktuvės, kuriomis svečiai atskleidė savo pasaulio dalelę – pavyzdžiui, vilniečio Andriaus atvežta knyga „Sentikių paveldas Vilniuje“, Ingos iš Londono atgabentas angliškos popiečio arbatos rinkinys su knygomis, klaipėdietės Ainos rankomis siuvinėtas delmonas – Mažosios Lietuvos tautinio kostiumo detalė.Vasarą siuntiniais iš Lietuvos atkeliavo ir knygos bei žurnalai, kurių lietuviškas turinys susijęs su Kreta ar Graikija 🇬🇷 Už tai esame dėkingi mūsų pirmai graikų kalbos mokytojai Kristinai Svarevičiūtei. Kai kurie skaitiniai tik dabar sulauks savo valandos – žiemos metu MANO KRETOS feisbuke būtinai dalinsiuos perskaitytais įspūdžiais.Be abejo, nuotraukoje – ne visos lauktuvės, kurios mus pasiekė per šių metų atostogų sezoną.

Dauguma buvo valgomos ar geriamos, jas ir patys ragavome, ir vaišinome savo bičiulius kretiečius norinčius sužinoti Lietuvos skonius. Ir patys nustebome, kad kretiečiams didelį įspūdį paliko… lietuviška ruginė gira! 👍Dalį dovanotų lietuviškų skanėstų atsidėjom Kretos lietuvių susitikimui: šį sekmadienį per jį tikrai bus lietuviško sūrio ir juodos lietuviškos duonos. Dar kartą ačiū už lauktuves. Už puoselėjamą lietuvišką lauktuvių tradiciją! Ligi šiol bandau rasti graikišką analogą lietuviškam žodžiui „lauktuvės“ – kaip bebūtų keista, graikai tokio žodžio neturi, nors patys į svečius irgi važiuoja su lauknešėliais.

Džiugina, kad susitikime buvo daug anksčiau susitikimuose nematytų veidų ir kad kilo nauja idėja: kadangi esame išsibarstę po visą salą nuo šiol per susitikimus keliauti pas kurį nors Kretos lietuvį į svečius – ne į jo namus, o į jo regioną, apie kurį jis galėtų kiek papasakoti ir jį aprodyti. Šįsyk taip natūraliai išėjo, kad buvome svečiuose pas Margarites keramikų kaime gyvenančią lietuvę Emą, kuri vedė mus jai žinomais takais. Tad kur keliausime pavasarį, kai viskas žydės? Priešsezoninio Kretos lietuvių susitikimo data draugiškai numatyta – vėl susitiksim antrą kovo sekmadienį, kovo 13 d.Iki susitikimo pavasarį! Per žiemą tikrai paaiškės, pas ką į svečius važiuojam kovo 13 d. – sekite MANO KRETOS feisbuko pranešimus.

Norite apsilankyti įdomiose Kretos vietose? Susisiekite su MANO KRETA, keliaukite asmeninėje ekskursijoje su Audriumi >>


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie Kretos praeitį ir dabartį, istorines ir patyrimines keliones po salą, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.