Lassea sienos

Lassea sienų likučiai. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Lassea sienų likučiai. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Lassea sienos. Tuščių savaitgalio paplūdimių paieškos Kretoje pagaliau atvedė į Lasseą. Į pietinės pakrantės ruožą prie Libijos jūros, kur savo rankšluostį gali pasitiesti šalia… Romos imperijos metus menančių sienų! ⛱

Jokių tvorų, jokio prižiūrėtojo – antikinių sienų fragmentai nesaugomi stūkso paplūdimyje. Jiems mažiausiai 2000 metų. Lassea minima kaip vienas iš Gortynos uostų, o senoji Gortyna Romos imperijos valdymo metais (I-V a.) buvo Kretos ir Kirėnės provincijos sostine 🏛 Tais laikais Lassea garsėjo vario ištekliais, net dabar paplūdimyje netrūksta nuo vario gausos pažaliavusių uolienų.

Lassea rašytiniuose šaltiniuose

Lassea minima ir Naujajame testamente – Apaštalų knygoje, pasakojant apie šv. Pauliaus kelionę iš Jeruzalės į Romą 60 mūsų eros metais. Labai didelė tikimybė, kad visai šalia Lasseos išsilaipinęs Apaštalas Paulius lankėsi uoste prieš nukeliaudamas į Gortyną, kur pakrikštijo pirmąjį Kretos vyskupą – šventąjį Titą.

Lassea sienos. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Lassea sienos. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Lassea paplūdimys. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Lassea paplūdimys. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Paplūdimys prie Lassea. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Paplūdimys prie Lassea. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Lassea žlugimas

Lassea žlugo kartu su Gortyna🏺per virtinę IV-VI a. įvykusių stiprių žemės drebėjimų, liko tik kelios sienos. Galutinai uostą sugriovė 820 metais į Kretą įsiveržę arabai. Kelios tvirtos akmeninės sienos išlikusios iki šių dienų. Jos dabar tarnauja šešėliais tiems, kas iki čia atsibeldžia tiesiog pagulėti paplūdimyje priešais Trafos salelę.

Ypatingas jausmas maudytis tokioje istorinėje vietoje 💦 Tik kitą kartą reikės pasiimti daugiau maišų šiukšlėms. Kaip bebūtų gaila, paplūdimys nusėtas plastiko šiukšlėmis, kurias, pasak žvejų, čia suneša Libijos jūros srovės.

Norite apsilankyti ypatingose ir išskirtinėse Kretos vietose? Susisiekite su MANO KRETA, keliaukite asmeninėje ekskursijose su Audriumi >>


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie Kretos praeitį ir dabartį, istorines ir patyrimines keliones po salą, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.