Per kretietiškas Kalėdas

Per kretietiškas Kalėdas. Taigi, kaip Kalėdas švenčia kretiečiai? Paprastai, jaukiai, šeimyniškai. Su sniegu ant kalnų, bet malonia šiluma prie kalnų.

Šiemet kalėdinių pietų mudu su žmona pakvietė kretietė bičiulė Marija. Bet ne pas save, o pas savo tėvus į tūkstantmečiais savo istoriją skaičiuojantį Kretos kaimą: iš jo atsiveria nuostabus vaizdas į apsnigtus Psiloričio kalnus ir Rokkos kalvą, ant kurios puikiai matosi apie 980 metus pastatytos bizantinės Temenos tvirtovės griuvėsiai.

Kas ruošia vaišes?

Vaišių stalą ruošia visi, kas atvažiuoja į svečius: kas kepa mėsą, kas pjausto salotas, kas išdėlioja lėkštes. Kepsninę Marijos vyras Janis išsinešė tiesiai ant kaimo gatvelės ir pasakodamas istorijas kepė avieną, laukinės kiaulės mėsą ir savo rankomis dar vakar pagautą kalmarą. Štai kaip viskas atrodė ant stalo:

Per kretietiškas Kalėdas. Vaišės ant stalo. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Per kretietiškas Kalėdas. Vaišės ant stalo. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Pasak Janio, kretietiškos Kalėdos neįsivaizduojamos be kiaulienos. Anksčiau Kretos kaimuose prieš Kalėdas net bendras kiaulių skerstuves organizuodavo – tam, kad visas kaimas apsirūpintų šviežia mėsa šventei.

Iš jos per kretietiškas Kalėdas daug patiekalų niekas nedarydavo, tiesiog ją iškepdavo: jei oras būdavo subjuręs – namuose malkų krosnyje, jei geras – tuomet lauke ant žarijų. Taip kaip šiemet.

Porą valandų trunkantis vaišių stalo ruošimas nepaprastai suvienija. Galiausiai, kai atsisėdi valgyti, jautiesi tarsi tuos žmones, su kuriais susipažinai tik šiandien, pažinotumei jau daugelį metų.

Per kretietiškas Kalėdas. Kepame kalmarą. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Per kretietiškas Kalėdas. Kepame kalmarą. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Tik buvai nesimatęs su jais seniai seniai. Todėl ir šnekos atsiranda – tiek, kad mūsų kalėdinė kretietiška užstalė užtruko net 6 valandas…

Norėtumėte sudalyvauti smagioje šventėje? Susisiekite su MANO KRETA, keliaukite asmeninėje ekskursijoje su Audriumi >>


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie Kretos praeitį ir dabartį, istorines ir patyrimines keliones po salą? Susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.