Kretiečių Mona Liza

Kretiečių Mona Liza. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Kretiečių Mona Liza, keista girdėti, tiesa? Kretiečiai turi savo Moną Lizą. 1301 metais datuojamoje nedidelėje trijų navų cerkvėje prie Psiloričio kalnų saugomą Dievo Motinos ikoną istorikai vadina bizantiškąja Mona Liza.

Dailės istorikai sako, kad šventasis paveikslas buvo nutapytas garsiųjų Konstantinopolio meistrų XIV amžiuje ir tik per stebuklą išliko iki mūsų dienų. O labiausiai unikalu yra tai, kad ji saugoma ne kažkokiame muziejuje, o ten pat, kur buvo įrėminta pirmąjį kartą prieš 700 metų – XIV amžiaus freskomis išpuoštoje Panagia Merona cerkvėje.

Kretiečių Mona Liza. Detalė. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Pamatyti bizantiškąją Moną Lizą nėra taip paprasta, o nufotografuoti ją, berods, man tiesiog pasisekė dėl cerkvės prižiūrėtojos tetos Evangelijos geros nuotaikos. Nuo šiol pasistengsiu įtraukti į MANO KRETOS asmeninių ekskursijų maršrutus viešnagę Panagia Merona cerkvėje visiems, kas domisi bizantiškąja ikonografija. Nes kažkaip pavyko rasti bendrą kalbą su neįkainuojamų istorinių lobių saugotoja teta Evangelija. Kretiečių Mona Liza gali būti aplankyta su MANO KRETA – asmeninės ekskursijos metu >>


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale rasite daugiau straipsnių bei nuorodų apie šventąsias vietas ir vienuolynus Kretoje ir Graikijoje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie piligrimines vietas, vienuolynus Kretoje ar Graikijoje, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.