Kur žengė Apaštalas Paulius?

Kur žengė Apaštalas Paulius? Kreta, Graikija | Mano Kreta

Kur gi žengė Apaštalas Paulius? Daugiau mistikos, daugiau šventumo, daugiau istorinės autentikos – visko tikiesi daugiau, kai Kretoje patrauki ten, kur prieš 2000 metų buvo žengusios Apaštalo Pauliaus kojos.

Tačiau įsiaudrinusią vaizduotę greitai nusodina realybė. Urvas, kuriame, kaip sakoma, slėpėsi ir meldėsi Kretoje lankęsis šv. Paulius, apmūrintas šių dienų akmenskaldžių. Link jo veda labai nesenoviniai (nors ir akmeniniai) takeliai su suoliukais. Šalia stovi atminimo lenta su įrašu apie Graikijos turizmo ministerijos ir Europos Sąjungos finansavimą. O įėjus į urvą į tave žvelgia Apaštalas Paulius akivaizdžiai iš XX amžiuje tapytos ikonos.

Kur žengė Apaštalas Paulius? Kreta, Graikija | Mano Kreta

Atvykau iki šv. Pauliaus urvo nusiteikęs istorinių atradimų emocijų antplūdžiui, o stovėjau jame smarkiai abejodamas, kad būtent čia prieš 2000 metų lankėsi žmogus, sukūręs pagrindus krikščioniškoms apeigoms bei ritualams. Tik šalia Apaštalo Pauliaus ikonos ant uolos krašto kažkieno palikta deganti žvakelė priminė katalikų bažnyčiose ne kartą girdėtus žodžius iš Evangelijos pagal Joną: „Palaiminti, kurie tiki nematę“.

Taip jau yra, kad tikėjimas ir istorija dažniausiai prasilenkia.

P.s. Apie kelias kitas šv. Pauliaus Kretoje aplankytas vietas dar rašiau čia – https://bit.ly/2XKTTGJ – pasakodamas apie Lassea uosto griuvėsius.


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale rasite daugiau straipsnių bei nuorodų apie šventąsias vietas ir vienuolynus Kretoje ir Graikijoje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie piligrimes vietas, vienuolynus Kretoje ar Graikijoje, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.