Agios Nikitas: 230 laiptelių iki paplūdimio

Agios Nikitas: 230 laiptelių iki paplūdimio. Libijos jūra + fantastiška ramybė – tai pietų Kretoje šalia Asterousios kalnų esantis Agios Nikitas. Tuo pačiu vardu pavadintas ir vienuolynas, ir šalia jo esantis paplūdimys. Patekti į pastarąjį galima tik vienu keliu – perėjus per vienuolyną ir nulipus 230 laiptelių.

Agios Nikitas: 230 laiptelių iki paplūdimio. "Tie" laipteliai. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Agios Nikitas: 230 laiptelių iki paplūdimio. „Tie” laipteliai. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Agios Nikitas: 230 laiptelių iki paplūdimio. Laiptai į paplūdimį. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Agios Nikitas: 230 laiptelių iki paplūdimio. Laiptai į paplūdimį. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Agios Nikitas: 230 laiptelių iki paplūdimio. Dangaus žydrynė ir tuščias paplūdimys. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Dangaus žydrynė ir tuščias paplūdimys. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Šiek tiek istorijos

Agios Nikitas vienuolyną dar XVI amžiuje įkūrė atsiskyrėliai iš netoli esančio Koudoumas vienuolyno. Iš pradžių jie gyveno urvuose, vėliau aplink ėmė statyti pastatus. Vienuolyno cerkvės vienintelė siena datuojama 1640 metais. Cerkvė įrengta viename urvų, nuo kurio lubų pastoviai laša vanduo – tikima, jog jis yra šventas ir stebuklingas. Iš tiesų stebuklas, kad atšiaurame ir nepaprastai sausame Asterousios regione iš kalno sunkiasi vanduo. Nes aplink vienuolyną – visiška dykynė su skurdžia augmenija. O prie vienuolyno veši daug vandens reikalaujantys avokado ir netgi mango medžiai.

Agios Nikitas: 230 laiptelių iki paplūdimio. Įėjimas į vienuolyną. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Įėjimas į Agios Nikitas vienuolyną. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Agios Nikitas: 230 laiptelių iki paplūdimio. Įėjimas į cerkvę. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Įėjimas į cerkvę. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Vienuolyne šiuo metu gyvena du atsiskyrėliai. Tik vienas iš jų save vadina vienuoliu, bet kaip vėliau pavyko išsiaiškinti ir jis kažkada turėjo šeimą. Pavyko susipažinti su Stelios – labai žingeidžiu 80 metų vienuolyno ramybės sergėtoju, kuriam buvo įdomu išgirsti apie pastarųjų 25 metų pasaulio įvykius, nes būtent tiek laiko jis jau nepalieka vienuolyno prieigų. Tik perėjus vienuolyną galima patekti į nepaprastai tyro vandens Agios Nikitas paplūdimį. Jis užburia savo ramybe ir tyrumu – nuostabi vieta, norint pajusti gamtos galias.

Agios Nikitas: 230 laiptelių iki paplūdimio. Kelias vienuolyno link. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Kelias vienuolyno link. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Norėtumėte atsidurti tokioje išskirtinėje vietoje? Užsukti į šį ar panašų, pasislėpusį paplūdimį? Keliaukite su MANO KRETA asmeninėje ekskursijoje >>


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale rasite daugiau straipsnių bei nuorodų apie šventąsias vietas ir vienuolynus Kretoje ir Graikijoje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie piligrimines vietas, vienuolynus Kretoje ar Graikijoje, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.