Kada Velykas švenčia Kretos katalikai?

Kada Velykas švenčia Kretos katalikai? Kreta, Graikija | Mano Kreta

O kada Velykas švenčia Kretos katalikai? 🤔 Tokį klausimą kartu su velykiniais sveikinimais gavau iš kelių MANO KRETOS feisbuko sekėjų. Kaip žinia, labai dažnai Velykų datos Lietuvoje ir Graikijoje nesutampa. Taip yra todėl, kad katalikų Velykų data nustatoma pagal Grigaliaus kalendorių, o graikų ortodoksų – pagal Julijaus kalendorių. Šiemet katalikiškas Velykas Lietuvoje šventėme balandžio 12 d., o graikiškas ortodoksų švęsime balandžio 19 d.

Katalikų bažnyčios Kretoje

Visoje Kretoje yra tik trys katalikų bažnyčios – po vieną didžiausiuose salos miestuose Heraklione, Chanijoje ir Retimne. Pamaldomis ir apeigomis jose rūpinasi vienas salos katalikų kunigas – iš Lenkijos kilęs tėvas Danielis, su kuriuo teko kartą šiltai pabendrauti. Tada ir sužinojau, kad katalikų Bažnyčia priėmusi sprendimą Graikijoje Velykas švęsti kartu su ortodoksais. Toks kompromisas priimtas tam, kad krikščioniškos tradicijos neskirtų, o vienytų mišrias šeimas 👨‍👩‍👧‍👦

Taigi, salos krikščionis vienijančios Velykos Kretoje šiemet – šį sekmadienį, balandžio 19 d. (2020 m.). Jos bus kitokios: be gausių tikinčiųjų eisenų, be didžiulių laužų išdaviko Judo sudeginimui, be žaižaruojančių fejerverkų, be šokių ir koncertų, be smagių į Kretą atostogoms atvykusių lietuvių užstalių, kurias abu su žmona tradiciškai organizuodavome kasmet. Bet kretiečiai nenukabina nosies ir intensyviai ruošiasi pačią didžiausią metų šventę sutikti savo namuose.

Taigi, išsiaiškinome, kada Velykas švenčia Kretos katalikai, o apie pasiruošimą graikiškoms Velykoms ir graikų Didžiosios savaitės tradicijas pasakoju čia: https://bit.ly/3cqDuKf, o dabar kviečiu pajausti Velykų Kretoje dvasią žiūrint nepaprastai šiltą filmuką, kurį sukūrė salos rytuose esančio Agios Nikolaos kurorto kinematografai. Pažiūrėkite ir palinkėkite savo draugams graikams laimingų Velykų, palaimingo Prisikėlimo, graikiškai – ‘Kalo Pascha! Kali Anastasi!’ (gr. Καλό Πάσχα! Καλή Ανάσταση!) – tokie žodžiai jau dabar skamba Kretoje ir visoje Graikijoje.

Liekame namie 🏠 Būkime sveiki 💪 Būkime vieningi ☀️

Video yra čia >>

P.S. Kitais, 2021 metais katalikų ir ortodoksų Velykas skirs ne viena savaitė, o beveik mėnuo: Velykas Lietuvoje švęsime balandžio 4 d., o Graikijoje – gegužės 2 d. Katalikų ir ortodoksų Velykų datos artimiausiu metu sutaps tik 2025 metais. Ir mes jų tikrai sulauksime! 🎉


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale rasite daugiau straipsnių bei nuorodų apie šventąsias vietas ir vienuolynus Kretoje ir Graikijoje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie piligrimines vietas, vienuolynus Kretoje ar Graikijoje, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.