Interviu su Manoliu Kretos kalnuose

Interviu su Manoliu Kretos kalnuose. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Interviu su Manoliu Kretos kalnuose. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Su Manoliu kalnuose 🙂

Trumpas interviu su kretietiškos vynuoginės varytoju Manoliu prie ugnelės ir srovelės, kurios vaizdu pasidalinau čia: https://bit.ly/2IqF6r4

– Manoli, tai koks tavosios vynuoginės stiprumas? – paklausiau bičiulio, akylai stebinčio stiprumo matuoklį.

– Dažniausiai varau ne silpnesnę kaip 42 laipsnių, nors dauguma kretiečių mėgsta, kad jų ‘tsikudja’ būtų ne stipresnė kaip 35 laipsnių, įprastai savo kaimo žmonėms varau 28-35 laipsnių vynuoginę.

– Varai ne tik sau?

– Be abejo, ne tik sau – visiems kaimynams. Neapsimoka kiekvienam turėti varyklą, todėl manoji skirta viso kaimo reikmėms. Ir aplinkinių kaimų.

– Bet kažkodėl nematau daug brogos statinaičių. Šiemet darbo bus mažiau?

– Darbo užteks, kol kas dar tik varymo pradžia. Rytoj pusbrolis Babis (jis sėdi šalia ir pritariamai linksi – past.) apvažiuos kaimus, susirinks statinaites ir dirbsim visu pajėgumu.

Pajėgumai ir kiekiai

– Kokie tie pajėgumai?

– 15 valandų per parą. Turbūt žinai, kad dauguma varo 24 valandas per parą, nes neapsimoka gesinti krosnies ir vėl ją įkurti. Aš stengiuosi nakčiai užkrauti malkų ir palikti ilgesniam rusenimui, kad ryte krosnis dar būtų šilta ir nereikėtų švaistyti laiko pasiekiant reikalingą temperatūrą.

– Kiek gauni gryno produkto per tas 15 valandų?

– Iki 200 litrų. Viskas priklauso nuo brogos ir nuotaikos (šypsosi). Išeina po 3-4 brogos užkrovimus per dieną, iš vieno užkrovimo – maždaug 50 litrų ‘tsikudjos’.

– Kodėl kretiečiai kalnų kaimuose labiau linkę vynuoginę vadinti ‘tsikudja’, o ne ‘raki’?

– Nes mes varom ją iš ‘tsikudo’ – taip Kretoje vadiname vynuogių išspaudas, kurias užraugiame brogai po to, kai iš jų išspaudžiame sultis.

– Kaip ilgai teks darbuotis šiemet?

– Manau, kad visą spalį. Šiemet buvo geras derlius. Žinau, kad kaimynai daug man darbo paruošę.

– Nesutrukdysiu, jei užsuksiu su viena kita lietuvių kompanija į svečius? Spalį netrūksta smalsių keliautojų.

– Mielai prašom! Visada smagu sulaukti svečių 🤝🔥⚗️

Norite apsilankyti ypatingose ir išskirtinėse Kretos vietose? Pamatyti tikrąjį kretiečių gyvenimą iš arčiau? Net gi su tuo pačiu Manoliu kalnuose? Susisiekite su MANO KRETA, keliaukite asmeninėje ekskursijose su Audriumi >>


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie Kretos praeitį ir dabartį, istorines ir patyrimines keliones po salą, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.