Pakeliui į Kretą – I dalis | Poros sala

Pakeliui į Kretą – Poros sala. Graikija | Mano Kreta
Pakeliui į Kretą – Poros sala. Graikija | Mano Kreta

Trijų dalių pasakojimų ciklas – Pakeliui į Kretą“ – I dalis – „Poros sala“.

Taip pavadintos dvi viena prie kitos prilipusios salos – Sferia ir Kalauria – Sarono salyne tarp Atikos ir Peloponeso, kur stebėjome magiškai rausvą saulėlydį.

Visą vulkaninės kilmės Sferią jau prieš 500 metų salas okupavę venecijiečiai pavertė Poros miesteliu, kurio nameliai atrodo ranka pasiekiami nuo žemyninės dalies kranto, nes Sferią nuo žemyno skiria vos 200 metrų jūros ruožas.

Iš Poros miestelio per tiltą galima patekti į Sferios kaimynę Kalaurią, kuri, nors ir 20 kartų didesnė, praktiškai neapgyvendinta. Iš viso abejose Poros salose gyvena apie 4000 gyventojų.

Poros salose labai mėgsta ilsėtis atėniečiai, kurie labai nenori, kad šią ramybės oazę su jaukiais užutekiais, slaptais paplūdimiais ir šalimais Argolio regione esančiais istorijos bei gamtos lobiais atrastų keliautojai iš kitų kraštų. Todėl paliekame juos ramybėje ir plaukiame toliau.

🛳 🌊 ☀️ https://bit.ly/2WCRt7Q – čia rasite daugiau nuorodų į pasakojimus apie kelliones žemyninėje Graikijoje.

Norite keliauti kartu?

Apsilankyti ypatingose Kretos vietose? Nuvykti į kontinentinę Graikiją ar kitas Kikladžių, Dodekaniso ar Jonijos jūros salas? Kilti į kalnus, leisit į tarpeklius? Paragauti skanių ir sveikų kretietiškos ir graikiškos virtuvės patiekalų autentiškose tavernose, kurios plačiai nereklamuojamos turistinėse brošiūrose ir virtualiuose skelbimuose, bet neabejotinai vertos gurmaniškos viešnagės? Susisiekite su MANO KRETA, dėl asmeninės ekskursijos >>


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie Kretos praeitį ir dabartį, istorines ir patyrimines keliones po salą, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com


► Kitus keturių dalių ciklo „Pakeliui į Kretą“ pasakojimus rasite čia:

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.