Pakeliui į Kretą – II dalis | Hydros sala

Pakeliui į Kretą – Hydros Chora. Krantinė. Graikija | Mano Kreta
Pakeliui į Kretą – Hydros Chora. Krantinė. Graikija | Mano Kreta

Keturių dalių pasakojimų ciklas – Pakeliui į Kretą“ – II dalis – „Hydros sala“.

– Dvi vietos, kur pailsi mano kūnas ir siela: Kretos Baltieji kalnai ir Hydros sala, – prieš du, o gal tris metus man sakė gyvenimo matęs ir akivaizdžiai jį iš visos širdies mylintis 70-metis graikas iš Atėnų, su kuriuo susipažinome Kretos Baltųjų kalnų papėdėje.

– Kuo ypatinga Hydra? Niekada joje nebuvau, – smalsavau, pritardamas, kad Baltųjų kalnų magijai sunku atsispirti, ypač kai pakyli į juos aukštyn.

Kuo ypatinga Hydros sala?

– Pirmiausia tuo, kad Hydroje nėra automobilių, – ėmė pasakoti guvus žilaplaukis. – Saloje yra tik viena gaisrinė ir vienas autobusiukas be numerių, vežiojantis neįgaliuosius ir senelius ribotu atstumu po Hydros Chorą (kiekvienos Graikijos salos pagrindinė gyvenvietė dažniausiai vadinasi Chora – past.), nes saloje nėra automobiliams skirtų kelių.

– Pagrindinis transportas – asilai? Kaip prieš 50 metų Kretoje? – bandžiau spėti.

– Ne asilai, o mulai, – patikslino pašnekovas. – Ir daug karučių, kuriuos tampo hydriečiai Choros gatvėmis, bet tik ten, kur priplaukti negali. Hydra nuo seno – kapitonų ir jūreivių sala.

Po to pokalbio galvoje įstrigo noras kada nors aplankyti Hydrą. „Svajoti reikia atsargiai, nes svajonės pildosi,“ – mėgsta sakyti kretiečiai. Jie teisūs. Už mano su žmona nugarų – Hydra. Ir raudona mėlyna Hydros vėliava jau plėvesuoja virš mūsų galvų. Ir uoste rymodami mūsų laukia mulai, o šalia jų – tinklus rišantys žvejai.

Pakeliui į Kretą – Hydros Chora. Asiliukai laukia krantinėje. Graikija | Mano Kreta
Pakeliui į Kretą – Hydros Chora. Asiliukai laukia krantinėje. Graikija | Mano Kreta

🛳 🌊 ☀️ https://bit.ly/2WCRt7Q – čia rasite daugiau nuorodų į pasakojimus apie kelliones žemyninėje Graikijoje.

Pakeliui į Kretą – Hydros Chora. Puiki diena įspūdingoje saloje. Graikija | Mano Kreta
Pakeliui į Kretą – Hydros Chora. Puiki diena įspūdingoje saloje. Graikija | Mano Kreta

Norite keliauti kartu?

Apsilankyti ypatingose Kretos vietose? Nuvykti į kontinentinę Graikiją ar kitas Kikladžių, Dodekaniso ar Jonijos jūros salas? Kilti į kalnus, leisit į tarpeklius? Paragauti skanių ir sveikų kretietiškos ir graikiškos virtuvės patiekalų autentiškose tavernose, kurios plačiai nereklamuojamos turistinėse brošiūrose ir virtualiuose skelbimuose, bet neabejotinai vertos gurmaniškos viešnagės? Susisiekite su MANO KRETA, dėl asmeninės ekskursijos >>


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie Kretos praeitį ir dabartį, istorines ir patyrimines keliones po salą, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com


► Kitus keturių dalių ciklo „Pakeliui į Kretą“ pasakojimus rasite čia:

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.