2021 metų Graikijos ir Kipro lietuvių sąskrydis

Graikijos ir Kipro lietuvių sąskrydis. Pafos, Kipras| Mano Kreta
Graikijos ir Kipro lietuvių sąskrydis. Pafos, Kipras | Mano Kreta

Graikijos ir Kipro lietuvių sąskrydžių įvyko prieš savaitę. 2021 m. spalio 16-17 d. lankėmės Kipro kurorte Pafe, kad susitiktume su seniai matytais, susipažintume gyvai su virtualiai pažįstamais – visi kartu atgaivintume bei pratęstume Graikijos ir Kipro lietuvių sąskrydžių tradiciją 🇱🇹 🇬🇷 🇨🇾Kipro Lietuvių Bendruomenė rugsėjo viduryje pateikė didžiulę staigmeną: paskelbė, kad organizuoja 4-ąjį Graikijos ir Kipro lietuvių sąskrydį dar labiau išplečiant geografiją: kviečiant prisijungti visų Viduržemio jūros šalių lietuvius. O tada staigmena vijo staigmeną.

Pirmiausia paaiškėjo, kad nusigauti iš Kretos į Kiprą nėra taip sudėtinga: aviakompanija „Ryanair“ nenutraukia tiesioginių skrydžių iš Chanios Kretoje. Į Pafą Kipre – jie vyks visą žiemą (tą apžvelgsiu atskirai, nes tai ir puiki jungtis su Lietuva).

Antra, Kipro lietuviai sudėliojo labai įdomią sąskrydžio programą. Į svečius atvyko Tūkstantmečio odisėjos kapitonas Paulius Kovas ir aktorė Nijolė Narmontaitė. Savo įžvalgomis apie lietuvybę dalijosi Kipre gyvnanti filosofė ir rašytoja Dalia Staponkutė bei jos bičiulė literatūros tyrinėtoja Eglė Kačkutė. Buvo suorganizuota ekskursija į vieną iš penkių antikinių Kipro karalysčių – Kurioną.

Trečia, nujaučiau, kad mudviejų su Jurgita Kipre laukia dar daugiau įdomių susitikimų – ir neklydau! Lietuvos ambasadorius Graikijai, Kiprui ir Albanijai Rolandas Kačinskas, konsulė Rūta Vaičiūnienė, Atėnų lietuviškos mokyklos „Giliukai“ mokytoja Ernesta Kazlauskaitė-Tsakona, kolegė žurnalistė Rita Stankevičiūtė. O taip pat 20 metų nematyta buvusi kaimynė Daina Denbskytė, charizmatiškoji Kipro lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Valanciutė – tai tik dalis tų, su kuriais pavyko pabendrauti per vieną susitikimo savaitgalį.

Didelis ačiū

Didelis AČIŪ Kipro lietuvių bendruomenei už susitikimus ir už atgaivintą tradiciją, prie kurios puoselėjimo prisidedame mudu su Jurgita. Palaikydami ambasadoriaus Rolando Kačinsko iniciatyvą 2018 metais antrąjį Graikijos ir Kipro lietuvių sąskrydį surengėme Kretoje (apie tai plačiau skaitykite čia: www.manokreta.lt/kretoje-graikijos-kipro-lietuviu-saskrydis), 2019 metais dalyvavome sąskrydyje ant Parnithos kalno šalia Atėnų, šiemet nulėkėme į Kiprą. Kur toliau? Kas rengs Graikijos ir Kipro lietuvių sąskrydį 2022 metais? Gal… aktyviosios Eptanisos lietuvės?

Norite apsilankyti ypatingose Kretos vietose? Susisiekite su MANO KRETA, keliaukite asmeninėje ekskursijoje su Audriumi >>


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie Kretos praeitį ir dabartį, istorines ir patyrimines keliones po salą? Susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.