Frangokastello fortas

Frangokastello fortas. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Frangokastello fortas. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Raudonuose saulėlydžio spinduliuose paskendęs Frangokastello fortas šalia Baltųjų kalnų Kretoje. Forto pavadinimas nurodo, kad jis priklausė katalikams, nes ortodoksiškoje Graikijoje ir musulmoniškuose Artimųjų Rytų kraštuose viduramžiais Romos katalikai buvo vadinami frankais – graikiškai ‘Φράγκοι’. Beje, graikiškoje Siros saloje katalikai frankais vadinami iki šiol.

1371-74 metais fortą tikrai statė katalikai – Kretą okupavę venecijiečiai, tuomet norėję įsitvirtinti šalia Baltųjų kalnų – Sfakijos regione. Jo gyventojai niekada nepasidavė jokiems okupantams. Įrodymas – šio forto statyba, užtrukusi dėl šešių Patsos giminės brolių nuolatinių antpuolių. Jie naktį nugriaudavo tai, ką per dieną venecijiečiai pastatydavo (panašiai sfakiečiai elgėsi su kitais venecijiečių statytais fortais). Galiausiai broliai buvo suimti ir nužudyti, bet jų atminimas įamžintas šalia Frangokastello esantį kaimą pavadinus Patsianos. Frangokastello fortas – šalia didelio seklaus smėlio paplūdimio. Vasaros metu šeimos su vaikais čia atvyksta dienos pramogoms paplūdimyje.

Norite apsilankyti unikaliose Kretos vietose? Susisiekite su MANO KRETA, keliaukite asmeninėje ekskursijoje su Audriumi >>


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie Kretos praeitį ir dabartį, istorines ir patyrimines keliones po salą? Susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.