Atostogos Peloponese – VI dalis | Sounio

Atostogos Peloponese - VI d. Sounio. Graikija | Mano Kreta
Atostogos Peloponese – VI d. Sounio. Graikija | Mano Kreta

Šešių dalių pasakojimų ciklas – Atostogos Peloponese – VI dalis – Sounio.

Graikiją vis dar talžant stipriems vėjams prieš kelionę iš žemyno atgalios į Kretą užsukome prie Poseidono šventyklos Sounio kyšulyje, 40 km nuo Atėnų. Čia prieš 2500 metų po Salamino mūšio tūkstantinę persų karaliaus Kserkso kariuomenę nugalėję atėniečiai su sajunginingais užkėlę triremą (karinį laivą su trimis eilėmis irklų) – kaip dovaną dievui Poseidonui. Kiek vėliau, 440 metais prieš mūsų erą čia iškilo didinga į jūrą žvelgianti Poseidono šventykla, kurios likučiai stovi iki mūsų dienų.

Simboliška kelionę atgal per jūras link Kretos pradėti nuo stabtelėjimo senovės graikų jūrų valdovo Poseidono šventovėje, juolab kartu su žmona dar turime tikslą užsukti į keletą Graikijos salų.

Laukdami naujų įspūdžių pasidairykite, ką spėjome nuveikti keliaudami po žemyninę Graikiją:

☑️ https://goo.gl/8FKJYb – fotoreportažas iš pasivažinėjimo Parnono kalnų šlaitais Peloponeso pusiasalyje,

☑️ https://goo.gl/hVnbx7 – fotoreportažas iš Argo miesto apylinkių, atrandant graikiškąją piramidę,

☑️ https://goo.gl/QkNRJM – fotoreportažas iš viešnagės mitiniuose Mikėnuose ir kerinčiame Epidaure,

☑️ https://goo.gl/iK7QFq – Lietuvos ambasadoriaus Graikijoje Rolando Kačinsko nuotraukos iš Lietuvos diplomatinio priėmimo Atėnuose, kur irgi teko garbė sudalyvauti.

Norite keliauti kartu? Apsilankyti ypatingose Kretos vietose? Nuvykti į kontinentinę Graikiją ar kitas Kikladžių, Dodekaniso ar Jonijos jūros salas? Kilti į kalnus, leisit į tarpeklius? Paragauti skanių ir sveikų kretietiškos ir graikiškos virtuvės patiekalų autentiškose tavernose, kurios plačiai nereklamuojamos turistinėse brošiūrose ir virtualiuose skelbimuose, bet neabejotinai vertos gurmaniškos viešnagės? Susisiekite su MANO KRETA, dėl asmeninės ekskursijos >>


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie Kretos praeitį ir dabartį, istorines ir patyrimines keliones po salą, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com


► Kitus šešių dalių ciklo „Atostogos Peloponese“ pasakojimus rasite čia:

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.