Šešių dalių pasakojimų ciklas – „Atostogos Peloponese“ – IV dalis – „Parnono kalnai ir Leonidio kaimas“.
„Jeigu jums patinka kalnai Kretoje, tuomet keliaukite į Peloponeso kalnus – pirmai pradžiai į Parnoną“, – kai po gausybės patarimų gauni tokį, nieko kito nelieka kaip tik sukti ratus link kalnų.
Nusprendžiame per daug giliai nelįsti į Parnoną, labiau apsukti visą kalnų masyvą, aplankant kalnalipių išgarsintą Leonidio kaimą ir užsukti į Spartą – tuo pačiu suprasti regiono mastelį. Nes jau ne kartą esu įsitikinęs: kas žemėlapyje atrodo vienaip, realybėje yra visiškai kitaip.
Net labai kitaip! Galiausiai įsitikinu, kad vien pažinčiai su Parnonu reikėtų kelių dienų, o ką jau kalbėti apie visą Peloponesą, kurio plotas beveik tris kartus didesnis nei Kretos. Panašu, kad atostogauti Peloponese teks ne kartą ir ne du. Pažintis ir atradimai prasideda!
Nuotraukų galerija: Parnono kalnai ir Leonidio kaimas
► Parnono kalnų rytinis šlaitas, nusileidžiantis link Egėjo jūros žavi jaukiomis įlankėlėmis.
► Buvau nusiteikęs per vienas atostogas apžiūrėti visą rytinę Peloponeso dalį. Po pirmųjų pažinties su regionu dienų reikės mažinti apetitą.
► Kiekvienoje įlankėlėje – po paplūdimį. Ir panašu, kad vasarą juose labiau lankosi vietiniai nei truristai.
► Va čia tai staigmena: geltonas tekstas – graikiškais rašmenimis kaip ir baltas, bet absoliučiai ne graikų kalba! Berods, Leonidio kaime gyvena visai kita tauta.
► Graikijos vėliavėlėmis dabar papuošti visi kaimai, Leonidio – ne išimtis! Juk kovo 25 d. – Graikijos nepriklausomybės diena!
► Leonidios panorma.
► Tvarkingas Leonidio chaosas labai primena Kretą.
► Užrašas ant lango paskatina pasiaiškinti, kokie gi tie Leonidio tradiciniai skanėstai iš baklažanų. „Tai mažų baklažaniukų uogienė, – pasakė man savininkas. – Jos turėsime už mėnesio, nes dar baklažanai neužaugo“.
► Prieš išvažiuojant iš Leonidio – vėl ta keista kalba geltonais rašmenimis. Tik dabar jau žinau, jog tai – tsakoniečių dialektas, panašiausias į tą, kuriuo kalbėjo Spartos dorėnai. Tad nenuostabu, kad ir kaimo pavadinimas toks panašus į garsiojo Spartos karaliaus Leonido vardą.
► Virš įėjimo į vienuolyną laiptų padėkos tiems, kas juos pastatė.
► Ten aukštai kalne – vienuolynas, prie kurio persižegnoti ragino užrašas ženkle išvažiuojant iš Leonidio.
Norite keliauti kartu?
Apsilankyti ypatingose Kretos vietose? Nuvykti į kontinentinę Graikiją ar kitas Kikladžių, Dodekaniso ar Jonijos jūros salas? Kilti į kalnus, leisit į tarpeklius? Paragauti skanių ir sveikų kretietiškos ir graikiškos virtuvės patiekalų autentiškose tavernose, kurios plačiai nereklamuojamos turistinėse brošiūrose ir virtualiuose skelbimuose, bet neabejotinai vertos gurmaniškos viešnagės? Susisiekite su MANO KRETA, dėl asmeninės ekskursijos >>
Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>
Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>
Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie Kretos praeitį ir dabartį, istorines ir patyrimines keliones po salą, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com
► Kitus šešių dalių ciklo „Atostogos Peloponese“ pasakojimus rasite čia:
- „Atostogos Peloponese“ – I dalis
- „Atostogos Peloponese“ – II dalis – „Nafplio atradimai“
- „Atostogos Peloponese“ – III dalis – „Rytas“
- „Atostogos Peloponese“ – IV dalis – „Parnono kalnai ir Leonidio kaimas“
- „Atostogos Peloponese“ – V dalis – „Mikėnai ir Epidauras“
- „Atostogos Peloponese“ – VI dalis – „Sounio“