Atostogos Peloponese – II dalis | NAFPLIO ATRADIMAI

Šešių dalių pasakojimų ciklas – Atostogos Peloponese – II dalis – Nafplio atradimai.

„Pažintį su Peloponesu siūlyčiau pradėti nuo Purnario tavernos“, – tvirtai pasakė Haris, kurio jaukiuose apartamentuose šalia pirmosios moderniosios Graikijos sostinės Nafplio apsistojome po 22 valandas trukusios kelionės iš Kretos.

Kur nukreipė, į tą kaimą ir nuvažiavome. Dairomės tavernos. Matom parduotuvę, cerkvę, kioską, o tavernos nėr. „Tas namelis ir yra taverna,“ – baksteli pirštu orus kioskininkas, kai jo paklausiu, kur gi surasti Purnarį? Tik priėjęs prie durų pamatau, kad seno akmeninio namo viduje stalai išrikiuoti laukia svečių. Jokios iškabos, jokios nuorodos – taip, kaip būna ir Kretoje.

Pažintis tavernoje

Po pasilabinimų, turimų valgių aptarimo ir pirmų kąsnių įsikalbame su tavernos savininku Kostu, kuris pirmiausia nukreipia mūsų žvilgsnius į nuotraukas ant sienų – visos jos darytos būtent šioje tavernoje, nes ji veikia nuo… 1870 metų! Taverną atidarė Kosto prosenelis ir jau ketvirta karta nekeičia to namuko paskirties – taverna tuoj švęs 150-metį!

Pasikeitimų tavernoje būta daug: atsirado šaldytuvai, televizorius, o sieninė indauja pavirto šventųjų paveikslų lentyna, bet kažkodėl jaučiu, kad atmosfera – tokia pati kaip ir prieš 150 metų. Nes čia jautiesi kaip pas graikišką močiutę kaime – viskas paprasta ir tikra. Kaip ir maistas, kurio ragavome: keptas sūris ‘saganaki’, troškintos žolės ‘horta radikia’, aštrus varškės tipo sūrio užtepas ‘tirokafteri’ ir… ‘hohes’ – pirmasis kulinarinis atradimas Peloponese: į lietuvišką zacirką ar ežiukus panašūs rankomis gaminti makaronai.

Atostogos Peloponese - V d. Nafplio atradimai. Vakarienė tavernoje. Graikija | Mano Kreta
Atostogos Peloponese – V d. Nafplio atradimai. Vakarienė tavernoje. Graikija | Mano Kreta

Jau žinau, kad tų atradimų dar bus, nes svetingasis Haris jau davė visą sąrašą vietų, kur turime pavalgyti – ten juk valgė Anthony Quinnas, Andreas Papandreas ir Melina Merkuri! Panašu, kad atostogos Peloponese bus skanios 🙂 🥗 🍊

Norite keliauti kartu?

Apsilankyti ypatingose Kretos vietose? Nuvykti į kontinentinę Graikiją ar kitas Kikladžių, Dodekaniso ar Jonijos jūros salas? Kilti į kalnus, leisit į tarpeklius? Paragauti skanių ir sveikų kretietiškos ir graikiškos virtuvės patiekalų autentiškose tavernose, kurios plačiai nereklamuojamos turistinėse brošiūrose ir virtualiuose skelbimuose, bet neabejotinai vertos gurmaniškos viešnagės? Susisiekite su MANO KRETA, dėl asmeninės ekskursijos >>


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie Kretos praeitį ir dabartį, istorines ir patyrimines keliones po salą, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com


► Kitus šešių dalių ciklo „Atostogos Peloponese“ pasakojimus rasite čia:

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.