Atostogos Peloponese – II dalis | MIKĖNAI IR EPIDAURAS

Šešių dalių pasakojimų ciklas – Atostogos Peloponese – V dalis – Mikėnai ir Epidauras.

Griuvėsiai, kurie daro įspūdį net tiems, kam įprastai griuvėsiai neįdomūs. Taip galėčiau apibūdinti Mikėnus ir Epidaurą – dvi Peloponeso vietas, kurias tiesiog būtina aplankyti keliaujant po šį kraštą.

Be Kretos Mino civilizacijos nebūtų Mikėnų kultūros Peloponese. Be Mikėnų kultūros vargu ar būtų suklestėję senovės Atėnai, o be kultūrinio Atėnų ir kitų senovės graikų miesto pakilimo turbūt ligi šiol laipiotume medžiais.

Lankantis apie 1450-1100 metais prieš mūsų erą klestėjusiuose Mikėnuose buvo nepaprastai įdomu atrasti abiejų civilizacijų – Kretos Mino ir Peloponeso Mikėnų – akivaizdžias sąsajas ir kiek nusivilti, kad mikėniečiai buvo prasti minojiečių kopijuotojai. Užtat karingi. Tai liudija Mikėnų sienos – tos pačios, kurias mini Homeras savo „Iliadoje“, nes iš čia pajudėjo karaliaus Agamemnono kariauna link Trojos.

Lankantis apie IV amžiuje prieš mūsų erą statytame, o vėliau ne kartą tobulintame Epidaure nustebino tiek antikinio teatro akustika, tiek visas senovės graikų gydyklų komplekso mastas. Kur daugiau, jei ne čia, galima suvokti posakio „sveikame kūne sveika siela“ prasmę.

Nuotraukų galerija: Mikėnai ir Epidauras

Atostogos Peloponese - V d. Mikėnų archeologinės vietovės panorama. Graikija | Mano Kreta
Atostogos Peloponese – V d. Mikėnų archeologinės vietovės panorama. Graikija | Mano Kreta
Atostogos Peloponese - V d. Mikėnų rūmų gynybinės sienos. Graikija | Mano Kreta
Atostogos Peloponese – V d. Mikėnų rūmų gynybinės sienos. Graikija | Mano Kreta
Atostogos Peloponese - V d. Mikėnų archeologinė vietovė. Graikija | Mano Kreta
Atostogos Peloponese – V d. Mikėnų archeologinė vietovė. Graikija | Mano Kreta

► Pavasariškais žiedais pasipuošusi ir MIkėnų archeologinė vietovė.
► Dar nebuvo gimę Archimedas su Pitagoru, o mikėniečiai tokius akmeninius luitus dėliojo kaip kaladėles. Idealiai lygiai!
► Pasisekė! Nufotografuoti Mikėnų archeologinės vietovės Liūtų vartus be minios žmonių nėra taip paprasta.

Atostogos Peloponese - V d. Agamemnono kapas, Mikėnų archeologinė vietovė. Graikija | Mano Kreta
Atostogos Peloponese – V d. Agamemnono kapas, Mikėnų archeologinė vietovė. Graikija | Mano Kreta
Atostogos Peloponese - V d. Agamemnono kapas, Mikėnų archeologinė vietovė. Graikija | Mano Kreta
Atostogos Peloponese – V d. Agamemnono kapas, Mikėnų archeologinė vietovė. Graikija | Mano Kreta

► Prie įėjimo į Atrėjo lobyną (Agamemnono kapą) Mikėnuose. Tuos akmenis žmonės taip lygiai sudėjo prieš 3300 metų! Prie įėjimo į Atrėjo lobyną – į tolo tipo kapą, pastatytą apie 1350 prieš mūsų erą. Jis pakeri tiek dydžiu, tiek apdailos kokybe.
► Atrėjo lobynas panašus į milžinišką bičių avilį. Įdomiausia, kad įeinant pro duris prie jo zujo bitės.

Atostogos Peloponese - V d. Epidauro archeologinė vietovė. Graikija | Mano Kreta
Atostogos Peloponese – V d. Epidauro archeologinė vietovė. Graikija | Mano Kreta
Atostogos Peloponese - V d. Epidauro archeologinė vietovė ir amfiteatras. Graikija | Mano Kreta
Atostogos Peloponese – V d. Epidauro archeologinė vietovė ir amfiteatras. Graikija | Mano Kreta
Atostogos Peloponese - V d. Epidauro amfirteatras. Graikija | Mano Kreta
Atostogos Peloponese – V d. Epidauro amfirteatras. Graikija | Mano Kreta

► Epidauro teatrui – beveik 2500 metų ir jame vis dar vaidinami spektakliai.
► Epidauras toks garsus savo teatru, kad daug kas užmiršta, jog teatras – tik viena dalis didžiulio gydyklų komplekso, kur suplūsdavo antikos žmonės stiprinti fizinę ir dvasinę sveikatą, nes pagal legendą būtent Epidaure gimė gydymo dievas, Apolono sūnus Asklepijus. Gal dėl to Epidaure tvyro ypatinga atmosfera – čia taip ir norisi prisėsti ant kažkokio akmens ir atsipalaiduoti.

Norite keliauti kartu?

Apsilankyti ypatingose Kretos vietose? Nuvykti į kontinentinę Graikiją ar kitas Kikladžių, Dodekaniso ar Jonijos jūros salas? Kilti į kalnus, leisit į tarpeklius? Paragauti skanių ir sveikų kretietiškos ir graikiškos virtuvės patiekalų autentiškose tavernose, kurios plačiai nereklamuojamos turistinėse brošiūrose ir virtualiuose skelbimuose, bet neabejotinai vertos gurmaniškos viešnagės? Susisiekite su MANO KRETA, dėl asmeninės ekskursijos >>


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie Kretos praeitį ir dabartį, istorines ir patyrimines keliones po salą, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com


► Kitus šešių dalių ciklo „Atostogos Peloponese“ pasakojimus rasite čia:

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.