Apleisti kaimai Kretoje

Apleisti kaimai. Vienas dalykas, kuris stebina apleistuose Kretos kaimuose – tai cerkvės. Jos išlieka baltut baltutėlės, puikiai prižiūrimos tarp gausybės apleistų pastatų. Tokia puošni cerkvė ir Kalami kaime:

Apleisti kaimai Kretoje. Kalami kaimas. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Apleisti kaimai Kretoje. Kalami kaimas. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Visa jausmų lavina užgriūna, kai įeini į apleistą Kretos kaimą. Tokių visoje saloje jau žinau apie 20, bet spėju, kad jų gerokai daugiau. Vieni apleisti dar Osmanų imperijos okupacijos metais, kiti – prieš ir po Antrąjį pasaulinį karą, bet netrūksta ir tokių kaip Fari, Achlada ar Kalami, kurie apleisti 8-ajame dešimtmetyje, kai dėl kylančio žemės ūkio ir turizmo ėmė augti naujos pajūrio gyvenvietės, į kurias senųjų kalnų kaimų gyventojai išsikraustė dėl lengviau uždirbamo duonos kąsnio.

Prieš jus – pasivaikščiojimas po vaiduoklišką Kalami kaimą pietryčių Kretoje. Atrodo, kad žmonės čia gyveno dar visai neseniai ir išsikraustė palikdami viską: baldus, daiktus, knygas, buhalterinius popierius… Visame kaime, kuriame dar prieš 40 metų gyveno apie 150 šeimų, dabar likę vos trys atsiskyrėliai, nelabai norintys bendrauti su smalsiais į kaimą užsukančiais keliautojais. Tačiau jų šunys visai draugiški: nors pasitinka ir lodami, bet uodegas vizgina ir leidžiasi glostomi.

Pasakojimus apie kitus apleistus Kretos kaimus rasite čia:

Norite apsilankyti ypatingose Kretos vietose? Daugiau nei trys apleisti kaimai yra Kretoje, o apie juos papasakos Audrius. Susisiekite su MANO KRETA, keliaukite asmeninėje ekskursijoje su Audriumi >>


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie Kretos praeitį ir dabartį, istorines ir patyrimines keliones po salą? Susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.