Alyvuogių aliejaus ledai Kretoje

Alyvuogių aliejaus ledai Kretoje. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Alyvuogių aliejaus ledai Kretoje, nėra keista, tiesa?

Einu anądien per Herakliono centrą. Šilta. Labai šilta. Norisi gaivos. Norisi… ledų! Ir kaip tik prieš akis iššoka vasariškas „I ♥ Pagoto“ logotipas. Graikų kalba ‘pagoto’ (gr. παγωτό) – ledai, bet žvilgsnį labiau prikausto ne tas žodis, o intriguojantis graikiškas užrašas: ledai alyvuogių aliejaus pagrindu!

T.y. be pieno ir jokių jo užuominų. Aišku, be jokios laktozės, taip pat – be gliuteno, be cukraus, tinkantys veganams. Žodžiu, ne ledai, o dieta per visus galus! Alyvuogių aliejaus rojuje Kretoje ir ledai – iš alyvuogių aliejaus!

– Kas čia per stebuklas? – klausiu pardavėjos. O jos žvilgsnis toks, kad suprantu iš karto: paragauk ir sužinosi! Ragauju. Tikrai ledai! Puikūs ledai! Ne šerbetas ir ne plombyras, toks tarpinis variantas. Tirpdami ledai virsta ne pienu, o saldžiu vandenėliu.

– Šitų ledų užsakome labai nedaug, – aiškina man pardavėja, – nes jie genda. Galiojimo laikas – vos dvi dienos, per jas turime viską parduoti, nes priešingu atveju teks išmesti. Todėl jie gaminami tik trijų skonių – vaniliniai, pistacijų ir šokoladiniai. Todėl jų turime visada mažiau nei kitų ledų.

Noriu sužinoti daugiau ir surandu http://www.to-pagoto.eu/, kur parašyta, kad ledus iš alyvuogių aliejaus ir daugelį kitų išskirtinių skanėstų sukūrė graikų konditeris Sotiris Tsichlopoulos. Ir savo ledais jis prekiauja ne tik Kretoje ir Graikijoje, bet ir Londone, Sidnėjuje, Dubajuje. Nes savo ledų receptus jis pavertė frančiziniu verslu. Tad… ką gali žinoti, gal kada nors „I ♥ Pagoto“ papuoš ir kurią nors Lietuvos ledainę.


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale rasite daugiau straipsnių bei nuorodų apie gastronominius atradimus Kretoje ir Graikijoje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti dėl tradicinių Kretos ir Graikijos valgių, susisiekite tiesiogiai – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.