Kas yra alonia?

Kas yra alonia? Kreta, Graikija | Mano Kreta
Kas yra alonia? Kreta, Graikija | Mano Kreta

Ne gražus vaizdas į Mirabelo įlanką šioje nuotraukoje svarbiausias. Kur kas įdomesnis akmenimis įrėmintas ir akmenimis išklotas apvalus lygus žemės plotas. Tai – alonia (g. αλώνια), vieta grūdams kulti.

Kretiečiai anksčiau kuldavo ne spragilais, o specialiomis į medines dygliuotas roges panašiomis kultuvėmis, kurios graikiškai vadinasi ‘dugeni’ (gr. ντουγένι). Tas roges traukdavo arklys, vedamas ratu per visą alonią, ant kurios buvo išklojami nupjauti javai. Rogių dygliai suplėšydavo varpas ir grūdai išbirdavo ant akmeninio alonios grindinio. Reikėdavo tik šakėmis nuimti šiaudus, o tada susišluoti grūdus. Apvalios alonios buvo prie kiekvieno Kretos kaimo, kai kur jomis naudojosi dar visai neseniai – prieš 40-50 metų.

Pastarąją (ir ne tik ją vieną) aptikau prie Krousta kaimo rytinėje salos dalyje. Kuldavo žmonės čia grūdus ir grožėjosi Mirabelo įlankos vaizdu.

Norite apsilankyti ypatingose Kretos vietose? Sužinoti daugiau apie Kretos tradicijas ir papročius? Susisiekite su MANO KRETA, keliaukite asmeninėje ekskursijoje su Audriumi >>


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie Kretos praeitį ir dabartį, istorines ir patyrimines keliones po salą? Susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.