Savaitės viešnagė Romoje

Kokia Roma būtų be Graikijos? Verskite nuotrauką po nuotraukos, perskaitykite kiekvienos aprašymą. Ir pamatysite, kad Italijos sostinė be graikiškos įtakos būtų visiškai kitokia 🇬🇷 🇮🇹 Tuo dar kartą įsitikinau! Įspūdingoji savaitės viešnagė Romoje.

Savaitės viešnagė Romoje. Romos forumas. | Mano Kreta
Savaitės viešnagė Romoje. Romos forumas. | Mano Kreta

Amžinasis miestas man tapo tarpine stotele kelionėje į Kretą iš Vilniaus (kur dalyvavau turizmo parodoje „Adventur 2020“). Ir be abejonės nuostabia vieta atostogoms su žmona – Jurgita į Romą atskrido iš Kretos. Mūsų viešnagė Romoje nebuvo pirmoji. Kartą jau buvę Romoje ir supratę, kad neįmanoma būti abejingiems šiam didingam miestui. Mudu nusiteikėme dar labiau pasinerti į jo istorijas, filosofijas, menus ir skonius.

Romos pavadinimo kilmė

Šįsyk man labiausiai magėjo prisiliesti prie Romos ištakų, nes, kaip ne kartą esu sakęs per MANO KRETOS asmenines ekskursijas, esu įsitikinęs, kad be senovės graikų ir etruskų palikimo Roma nebūtų pasiekusi nė pusės savo didybės. Net tokio pavadinimo nebūtų turėjusi. Nors daugelis esam įsitikinę, kad miestui pavadinimą davė jo įkūrėjas Romulas, lingvistikos istorikai labiau linkę manyti, kad miesto pavadinimas galėjo kilti iš senovės graikų žodžio ‘romi’ (gr. ῥώμη) – jėga. O jeigu miestui vardą davė archaiškas Tibro upės pavadinimas ‘Rumon’, nė kiek neabejojama, kad jis kilo iš lotynizuoto senovės graikų žodžio ‘reo’ (gr. ῥέω) – srovė.

Savaitės viešnagė Romoje. Prie Periklio biusto, Vatikano muziejuje | Mano Kreta
Savaitės viešnagė Romoje. Prie Periklio biusto, Vatikano muziejuje | Mano Kreta

Kadangi žinau, jog kelionėse Graikija ir Kreta mus pati susiranda (tuo įsitikinsite versdami nuotraukas). Daugiau dėmesio Romoje skyriau etruskų palikimo paieškoms, kurios pateikė ne vieną staigmeną. Tikrai nemaniau, kad stovėsiu ten, kur bemaž prieš 3000 metų kretiečiai krovė laivais į Etruriją atgabentas prekes. Arba kad dalį etruskų palikimo Romoje rasiu paskutiniam LDK kunigaikščiui priklausiusioje viloje. Arba kad ragausiu vyno… senesnio už Romą!

Savaitės viešnagė Romoje. Paulius ir Jurga Jurkevičiai. | Mano Kreta
Savaitės viešnagė Romoje. Paulius ir Jurga Jurkevičiai. | Mano Kreta

Už nuostabius atradimus amžinajame mieste ir jos apylinkėse dėkoju žmonai Jurgitai (ji sudarė atostogų Romoje planą, kol pasakojau apie Kretą parodoje „Adventur 2020“) bei dviem šauniems Romos lietuviams – kolegoms žurnalistams Pauliui ir Jurgai Jurkevičiams, su kuriais rekomenduoju susipažinti kiekvienam, kas nori ne šiaip sau pabūti Romoje, o paragauti Romos! Be abejo, kaip visada – ačiū ir ponui Atsitiktinumui, kuris tarsi už rankos mus nuvesdavo ten, kur reikia 😊

Savaitės viešnagė Romoje. Žvilgsnis į Tirėnų jūrą ir žvejus. | Mano Kreta
Savaitės viešnagė Romoje. Žvilgsnis į Tirėnų jūrą ir žvejus. | Mano Kreta

Mes dar sugrįšime į Romą! Iki susitikimo Kretoje 😉☀️

Visą albumą galite pamatyt MANO KRETA feisbuko puslapyje čia >>Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie Kretos praeitį ir dabartį, istorines ir patyrimines keliones po salą, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.