Ne šiaip sau sūris, o visa istorija…

Kretietiškas sūris ir istorija kalnuose. Mano rankoje ant folijos – sūris, kuriuo ir džiūvėsiais pavaišino kalnuose savo avių apžiūrėti atvykęs piemuo, kai mudu su žmona ir mūsų augintine Mimi pietų Kretoje keliavome pasigrožėti įspūdingu kriokliu, apie jį pasakoju čia: https://goo.gl/6RrBgV

Taigi, sūris. Ne šiaip sau sūris, o visa istorija…

Ne šiaip sau sūris, o visa istorija. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Ne šiaip sau sūris, o visa istorija. Kreta, Graikija | Mano Kreta

– Laba diena, ar šitas kelias veda iki krioklio? – paklausiau su galingu visureigiu pikapu smalsiai prie mūsų stabtelėjusį barzdotą vyrą.

– Būkit pasveikinti! Taip, šitas kelias. Dar truputis ir jau būsite vietoj.

– Jūsų avys gerokai pavalgiusios, – bakstelėjau pirštu į šalia besiganančias storules, suprasdamas, kad jis ne savo avių atvažiavo pažiūrėti, jam tiesiog buvo smalsu, kokie ten svetimi žmonės per jo valdas vaikštinėja.

– Šiemet žolės į valias! Tai jos ėda ir ėda. O tos pačios apvaliausios ėriukų laukiasi, – neslėpė pasitenkinimo barzdočius. – Čia ir mano alyvmedžiai, turiu ir vynmedžių lauką, dar norėčiau va šituos kaimyno nupirkti, gal kada parduos…

Jis kalbėjo kalbėjo, pasakojo pasakojo – panašu, kad tiesiog norėjo pasišnekėti, nes žmonių kaime vos 20, turbūt visi verda savo sultyse, retai iki jų kas atvažiuoja, o kas atvažiuoja – tas įdomus bei laukiamas.

– Paimkit į kelionę, – galiausiai ištiesė keletą džiuvėsių ir į foliją suvyniotą kažką. – Čia sūris. Žmona man įdėjo užkąsti, bet kažkaip nesijaučiu alkanas. Gero jums kelio! Šeštą valandą melšiu avis, jei dar būsite kaime, užsukit ana ten ant kitos kalvos.

Kretiečių vaišingumas

Kretiečių vaišingumas ir svetingumas seniai manęs nestebina, bet tai, kuo jie kartais mane pavaišina, vis dar verčia aikčioti. Tokio sūrio, kurį gavau iš barzdočiaus, niekada niekur nesu ragavęs. Ir galvą guldau, kad jo niekur neįmanoma nusipirkti.

Iš pažiūros – paprasta ‘graviera’, avies pieno sūris, bet patekęs ant liežuvio jis priverčia skonio receptorius šokti sirtakį! Beje, maniau, kad jį šuniškai pradės šokti ir Mimi: ji nėra didelė sūrio gerbėja, bet dėl šio gabaliukų tiesiog nėrėsi iš kailio, demonstruodama visus savo sugebėjimus.

Ir ką daro tie piemenys, kad tokį sūrį subrandintų? Spėju, laikosi savo tėvų ir senelių receptų, o ne ES reikalavimų 🙂 🧀 🇬🇷


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie Kretos praeitį ir dabartį, istorines ir patyrimines keliones po salą, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.