Rožių žiedlapiai iš močiutės rankų

Rožių žiedlapiai iš močiutės rankų. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Rožių žiedlapiai iš močiutės rankų. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Rožių žiedlapiai iš močiutės rankų.

– Imkit rožių žiedlapių kelionei, – iš kišenės ištiesė ranką močiutė archaišku graikišku Dievo nuotakos vardu Theonifi (gr. Θεονύφη, graikiškai: θεός – dievas, νύφη – nuotaka). – Gruodžio rožės dabar žydi, tai prisiskyniau jų žiedlapių ir prisidėjau į kišenę – jokių kvepalų nereikia! Ir jūsų kelionė bus kvapnesnė. Toli žadate eiti?

– Žiūrėsim, kaip seksis, – atsakiau. – Norėčiau pakilti iki Šikšnosparnių urvo, o paskui bus matyt.

– Per daug nelandžiok po tuos urvus, nėra ten saugu, dėl to ten ir gyvena tik šikšnosparniai, – su motinišku rūpesčiu balse pabarė Theonifi. – Esu išvaikščiojus visus šituos kalnus. Anksčiau jokių automobilių nebuvo, tai ir vaikščiojom tais pačiais takais, kuriais minojiečiai vaikščiojo. Turbūt žinai, kad taką pro Šikšnosparnių urvą link kitų kalnų kaimų statė minojiečiai?

– Taip, esu skaitęs, – linkteliu.

– Tai va, jei susigundysi tuo taku nuo urvo lipti aukštyn, prieisi seną pušų mišką – o kvepia pušys! Kaip prisimenu, dabar galva svaigsta, – palinguoja visu kūnu močiutėlė. – Kompasą turi? Nes be kompaso tame miške pražūsi.

– Turiu, turiu, – parodau į daugiafunkcinį laikrodį.

Theonifi perspėjimai

– Hm, – nepatikliai į jį pažiūri Theonifi. – Žinai, gal geriau iki miško neik, nes paskui dar pasiklysi, o temsta dabar greitai, nespėsi iki kaimo sugrįžt. Palipęs kiek į viršų pasigrožėsi vaizdais ir užteks.

– Žiūrėsim, kaip išeis, – nutęsiu.

– Tu geriau paklausyk manęs ir – va, imkit abu, – vėl kiša ranką į kišenę ir iš jos ištraukia pirmiausia saldainį žmonai, o paskui mažą šokoladuką man. – Kelionė bus saldesnė.

– Oho, kiek pas jus visko kišenėse! – nuoširdžiai nustembu.

– Sulauksi mano metų, pats suprasi, kad išėjus į žmones visada reikia kažką kišenėse turėti – sutiktiems vaikams ir tokiems keliauninkams kaip jūs, – paaiškina Theonifi palaimindama mudu su žmona gerai kelionei pasaldintai iš dosnios Kretos kalnų kaimo močiutės kišenės.
O rožių žiedlapiai kvepėjo visos kelionės metu primindami šį smagų susitikimą 🤶 ⛰ 💐


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie Kretos praeitį ir dabartį, istorines ir patyrimines keliones po salą, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.