Atskridau. Iš Kretos į Vilnių ✈️ Žinau, kad daug kam įdomu, kaip gi dabar vyksta skrydžiai, todėl jau vakar dalinausi pirmaisiais įspūdžiais apie kelionę iš Kretos sostinės Herakliono per Atėnus į Larnaką Kipre, pirmą pasakojimą rasite čia: https://bit.ly/3dq4rhc, o dabar – antroji dalis: įspūdžiai iš skrydžio Larnaka – Vilnius.
Larnakos oro uostas
🛸 Larnakos oro uostas. Prie įėjimo durų stovi gal 5–6 ginkluoti apsaugos tarnybos vyrai, šnekučiuojasi, juokauja, bet niekas prie durų netikrina bilietų ir nereikalauja užsidėti kaukės. Nors… jau esu kauke: kažkaip po dviejų skrydžių jos užsidėjimas prieš įeinant į oro uostą tapo įpročiu. Įeini – užsidedi, išeini – nusiimi.
Įėjus į oro uostą – nuorodų juostomis suformuotas siauresnis koridorius, kuriame prie staliuko sėdi moteris su kauke. Stabtelėju prie jos, bet ji pasisveikinusi pamoja, kad eičiau. Priduodu bagažą kaip įprastai. Pasų kontrolė, skrydžio saugos patikra – kaip įprastai. Jokių termovizorių, jokių testavimų ar papildomų klausimų. Tik kėdės laukimo salėse prie išvykimo vartų sužymėtos: galima sėsti tik ant kas antros. Įlaipinimas – pėsčiomis nuo terminalo iki lėktuvo gryname ore.
Skrydis iš Larnakos į Vilnių
🛫 Skrydis iš Larnakos į Vilnių. Įlipus į „Wizz Air“ lėktuvą skambiai lietuviškai pasisveikina skrydžio palydovas, o jo kolegė pasiūlo paiimti nedidelę dezinfekcinę servetėlę su 70 laipsnių stiprumo etilo alkoholiu. Abu su kaukėmis, bet iš akių matosi, kad šypsosi. Nuotaika puiki! Lėktuve – mažiau nei pusė užimtų vietų.
Kai registravausi skrydžiui, sėdėjimo vietą parinko pati Wizz Air sistema – pastebiu, kad kažkodėl mane pasodino tarp dviejų kitų keleivių, nors šalia – tuščios eilės. Paklausiu stiuardesės, ar galiu pakeisti vietą, ji pažiūrėjusi lėktuvo užpildymo schemą nurodo, kad galiu atsisėsti toje pačioje eilėje, tik kitoje koridoriaus pusėje, kur nebus kitų keleivių.
Prieš skrydį palydovai dukart pakartoja, kad privalu kaukes dėvėti viso skrydžio metu. Bet šįsyk pastebiu tokių, kurie raginimą ignoruoja tol, kol prie jų neprieina stiuartas mandagiai paprašydamas užsidėti kaukę. Užsideda, bet… skrydžio metu vėl pastebiu keleivių be kaukių.
Kaip ir visada „Wizzair“ skrydžiuose vykdoma prekyba gėrimais ir užkandžiais, kitomis prekėmis. Bet mane labiau domina vaizdai už lango: gaila, kad buvo kiek debesų, Bosforo sąsiauris ir Konstantinopolis vis tiek iš viršaus atrodo magiškai!
Vilniaus oro uostas
🛬 Vilniaus oro uostas. Nusileidus skrydžio palydovai paragina neskubėti kilti iš savo vietų, nes išlaipinimas vykdomas pirmiausia iš tų eilių, kurios yra prie išėjimų. Tiesą pasakius, neatkreipiau dėmesio, ar nuskambėjo prašymas nenusiimti kaukės, kol išeisime iš terminalo, bet dauguma iš lėktuvo į autobusą persėda vienaip ar kitaip užsidengę nosį ir burną.
Kai išlipę pradedame vingiuoti Vilniaus oro uosto koridoriais (tie ratai su pasilaipiojimais aukštyn–žemyn visai smagūs – puikus prasimanštinimas po skrydžio), ne vienas bendrakeleivis vėl ignoruoja kaukę. Prie pasų patikros stovintis apsaugininkas dar paragina jas užsidėti, bet kai pereiname pasų patikrą – jokių raginimų. Tik dvi merginos visiems pro jas praeinantiems dalina lapus su LR Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) rekomendacijomis. Jokių termovizorių, jokios išskirtinės patikros. Pasiimu bagažą, išeinu iš oro uosto ir pagaliau po 3 valandų skrydžio ir apie 2 valandų pabuvimo dvejuose oro uostuose nusiimu kaukę.
Viskas – jau atskridau iš Kretos į Vilnių 🇱🇹 Ir planuoju čia būti iki liepos 1 d., t.y. iki pirmo tiesioginio skrydžio iš Vilniaus į Kretą – atgalios grįšiu su pirmaisiais poilsiautojais. Tiesa, SAM rekomendacijose įrašyta, kad ne vėliau kaip per 48 valandas nuo atvykimo į Lietuvą privalau užsiregistruoti Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre – užpildyti elektroninę anketą https://keleiviams.nvsc.lt. Tą jau padariau. Ir laikysiuos rekomendacijos stebėti savo sveikatos būklę ne tik artimiausiu metu, bet visą gyvenimą.
Nes sveikata – brangiausias turtas 🙂👍☀️
Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>
Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>
Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie Kretos praeitį ir dabartį, istorines ir patyrimines keliones po salą, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com