Kretietiškos lauktuvės

Kretietiškos lauktuvės. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Kretietiškos lauktuvės. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Kaip be lauktuvių Lietuvon iš Kretos skristi! Tik va klausimas: ar liks tų lauktuvių, kol nusigausiu iki Vilniaus?! Nes jos tokios skanios. Neįmanoma sustot ragavus 🙂 Kretietiškos lauktuvės Lietuvoje.

„Pasiimk Viktorijos saldžių sezamų: nedaug sveria ir daug žmonių galėsi pavaišinti“, – pasakė man bičiulis Valdas, kai jo paklausiau, kaip jis rekomenduotų pagyvinti MANO KRETOS pristatymą kelionių agentūros „Baltic Clipper“ stende turizmo parodoje „Adventur 2018“ . Valdas – senas reklamos priemonių gamybos vilkas. Maniau, pasiūlys kokių atvirukų ar pieštukų, bet, pasirodo, po pernykštės viešnagės Kretoje jis negali pamiršti saldžiųjų sezamų pastilių, kurias saloje gamina… lietuvė Viktorija.

Valdas sako, Valdas žino. Skambinu Viktorijai. Likimas jai iškrėtė nedidelį pokštą. Kai Lietuvoje ji gavo maisto technologės diplomą, prasidėjo visokios krizės, – ji susitaikė su mintimi, kad greičiausiai niekada neteks dirbti pagal specialybę. Metė viską – išlėkė vasarai į Kretą padirbėti. Ir viename paplūdimyje krito į akį kretiečiui Vaggeliui, tradicinių graikiškų saldėsių šeimyninio verslo tęsėjui. Kai jiedu susipažino, jis nežinojo, kad Viktorija – maisto technologė, o ji nenutuokė, kad Vaggelis – sezamų ir riešutų saldėsių gamybos meistras, paveldėjęs slaptus šeimos receptus. Meilė suvienijo ne tik juodu, bet ir jųdviejų žinias.

Meduje skrudintų sezamų kvapas

„Aišku, kad turim sezamų pastilių, – sako man Viktorija. – Kaip tik dabar šviežiai keptas pakuojam. Atidėsiu tau tuziną pakuočių“. Atidėjo. Ir vos ne iki namų privežė, kai pasakiau, kokioms vaišėms jas naudosiu. Vakar vakare kraunu tas pastiles į lagaminą, o seilė tįsta… saldus meduje skrudintų sezamų kvapas nuo šviežumo net per pakuotes prasimuša.

Jei lėktuvai žiemą skraidytų tiesiogiai iš Kretos į Vilnių, gal tos pastilės būtų keliavusios be jokių paragavimo pagundų. Bet žiemą norint iš Dzeuso gimtinės nusigauti iki Lietuvos reikia mažiausiai 10 valandų ir dviejų persėdimų: vieno – Atėnų, kito – kurio nors Europos miesto (pavyzdžiui, Frankfurto, Briuselio ar Milano) oro uoste. Tai štai Atėnuose belaukiant jungiamojo skrydžio ir dzingteli galvon mintis paragauti pastilių…

O dievulėliau! Vos prasidarau pakuotę, pakvimpa visa laukimo salė. Jaučiu bendrakeleivių įsimigusius žvilgsnius, bet man nė motais: laužiu pastilę ir ragauju. Saldumas – kaip bučinio, gauto spuoguotoj paauglystėj nuo gražiausios klasiokės. Norisi dar ir dar! Dvi pakuotės jau ištuštintos, atidaryta trečioji, o iki skrydžio į Vilnių – dar pora valandų. Pažadu, kad kretietiškos lauktuvės Vilnių pasieks, bet kiek – negaliu pažadėti. Iki susitikimo šį savaitgalį parodoje „Adventur 2018“!


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie Kretos praeitį ir dabartį, istorines ir patyrimines keliones po salą, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.