Kas skatina keliauti? – 4 dalis | PROGOS ŠVĘSTI

Kas skatina keliauti? – 4 dalis. PROGOS ŠVĘSTI. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Apybraiža – „Kas skatina keliauti“ – aštuonių straipsnių ciklas apie Kretą, „Progos švęsti“ – 4 dalis.

Ko jau ko, o progų švęsti netrūksta. Šiandien Kretoje ir visoje Graikijoje – nedarbo diena, Švarusis pirmadienis, pirmoji didžiojo Velykinio pasninko diena. Sekmadienį buvo Didžiojo karnavalo diena, padėjusi tašką net dešimt dienų trukusioms karnavalinėms linksmybėms. Šeštadienį su žmona buvom vestuvėse, nes labai įsimylėję Nikas ir Maria jas šventė jau nuo Valentino dienos, o penktadienį stengėmės per atstumą su visa Lietuva džiaugtis valstybės atkūrimo 100-mečio jubiliejumi. Tą pačią vasario 16-ąją dar ir šuo džiaugsmingai amtelėjo, primindamas, kad pagal kinų kalendorių prasidėjo Šuns metai.

Ir praktiškai kiekviena šventė man – su pirmais kartais.

Pirmąkart per vasario 16-ąją gavau sveikinimų iš Kretoje gyvenančių draugų ir bičiulių net keliomis kalbomis: graikų, anglų, rusų ir, be abejo, lietuvių. Buvo gera jaustis Lietuvos dalimi ir jos vardu priimti nuoširdžius sveikinimus.

Pirmi kartai

Pirmąkart buvau vestuvėse, kuriose nepažinojau ne tik besituokiančios poros, bet ir jųdviejų tėvų. Nes į vestuves pakvietė kumbaras, savotiškas graikiškas piršlys, kuris turi pareigas ne tik per tuoktuves, bet ir per visą sutuoktos poros gyvenimą. Todėl kumbaro pareigas per artimo draugo Niko tuoktuves su Maria pirmąkart prisiėmęs Takis turėjo ne tik teisę, bet ir prievolę pakviesti savo svečius. Taip pirmąkart atsidūriau prie kumbaro stalo ir pirmąkart sužinojau, kad kumbaro svečiai turi šokti savo šokį. Beje, pačios vestuvės kretietiškais masteliais nebuvo tokios didelės – vos 400 žmonių.

Pirmąkart gyvenant Kretoje pavyko išsisukti nuo karnavalinių linksmybių. Kažkaip specialiai jų nevengiau, bet per daug į jas ir nesiveržiau (ką jau darysi, nepatinka man masiniai renginiai kaip ir masinės ekskursijos). Bet gyvenant Kretoje dar taip nebuvo, kad karnavalas manęs nebūtų užklupęs. Pamenu, važiavau į banką – atsidūriau karnavale. Nusiteikiau lipti į kalnus – atsidūriau karnavale. Prie Psiloričio kalnų ieškojau seno vienuolyno – atsidūriau karnavale. Graikijoje karnavaliniai renginiai tęsiasi dešimt dienų ir, atrodo, tereikia iškelti koją iš namų – ir tu jau karnavale! Nesėdėjom su žmona namie užsidarę, bet šįsyk karnavalas mus pasiekė tik per žiniasklaidą ir socialinius tinklus.

O štai dabar pirmąkart Švarųjį pirmadienį pasitiksime ne Kretoje. Nes gavus Lietuvos ambasadoriaus Graikijoje Rolando Kačinsko kvietimą švęsti valstybės atkūrimo 100-mečio jubiliejų Atėnuose kilo idėja daugiau pakeliauti po žemyninę Graikiją, tad jau susikrovėm lagaminus ir lekiam… į Salonikus. Laukite tęsinio…

► Kitas apybraižos „Kas skatina keliauti?“ dalis rasite čia:

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.